Гворни

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Раси Середзем'я

Айнури
Валари
Маяри
Ельфи
Люди
Ґноми
Гобіти
Енти
Гворни
Орки
Урук-гай
Тролі
Орли
Дракони
Велетні
Річні Діви
Балроґи
Варґи
Вовки-перевертні
Ґобліни
Вампіри
Привиди
Назґули
Павуки
Том Бомбадил

Гворни (в деяких перекладах Хуорни) (англ. Huorn) — раса у легендаріумі Джона Роналда Руела Толкіна, споріднений ентам народ. Гворни нерідко зверталися до зла, про що казав Древобород.

Походження[ред. | ред. код]

Можливо, гворни — це дерева, що пробудилися, та були в родинних стосунках із ентами або ж самі енти, які одерев'яніли. Як наприклад Фінглас, який став сонним і деревоподібним. Влітку він стояв на лузі і дрімав. Взимку він спочатку прокидався, але потім залишався на своєму місці увесь рік. Гворни не допомагали ентам доглядати за деревами, хоч і взяли участь в битві при Хорнбурзі і в руйнуванні Ізенгарду.

Зовнішність[ред. | ред. код]

Гворни були більше схожі на дерева, аніж енти. Вони втратили свій антропоморфізм через те, що вони обрали розмірений стиль життя спостерігачів, а тому, у них відпала потреба у рухах. При потребі вони все ж могли рухатися, однак не так вільно, як енти. За Толкіном, відрізнити гворнів від простих дерев дуже важко, практично неможливо, це могли робити тільки ельфи та інші істоти із надчуттєвим зв'язком із природою.