Гвідо да Сієна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гвідо да Сієна
Guido da siena, crocifissione di yale.jpg
Розп'яття. 1280-ті роки
Народився 1230(1230)
Італія
Помер 1290
Сієна
Національність італієць
Діяльність художник,
Напрямок Сієнська школа
Magnum opus Madonna and Child with four Saintsd, Maestà of San Domenicod, Nativityd і The Presentation at the Templed
Конфесія католицтво

Гвідо да Сієна (*Guido da Siena, 1230 —†1290) — італійський художник, один із засновників Сієнської школи.

Життєпис[ред. | ред. код]

Щодних відомостей щодо місця народження гвідо да Сієни немає. Дата народження — 1230 рік — є доволі приблизною. також дослідники виявили, що Гвідо прибув до сієни приблизно у 1260 році. З цього моменту до самої смерті у 1290 року працював у Сієні, виконуючи замовлення переважно церков та монастирів.

Творчість[ред. | ред. код]

Навколо його фігури вже багато десятиліть не вщухають дискусії. Єдиний твір, на якому є його підпис, це «Маеста» (тобто урочиста Мадонна з немовлям на троні) з церкви Сан Доменіко (нині в Палаццо Пуббліко, Сієна), проте навіть навколо цієї картини багато років точаться суперечки. Справа в тому, що крім підпису «Guido de Senis» на ній стоїть дата — 1221 рік, проте лики Мадонни і немовляти написані в манері другої половини XIII століття, близькою Чімабуе. Думки фахівців розділилися. Одні вважали, що це дійсно робота 1221, проте лики були переписані в XIV столітті Уголіно ді Неріо. Інші вважали, що хтось навмисне записав колишню справжню дату, однак рентгенівське дослідження цієї точки зору не підтвердило. Треті припускають, що ця ікона була переписана з більш давнього зразка з метою його заміни (в удосконаленому вигляді), з нього, нібито, були перенесені і цифри. Так чи інакше, але цей велетенський твір, розміром 2,83 х 1,94 метра став тією точкою відліку, з якої фахівці почали намагатися відтворити творчість Гвідо да Сієна.

Стиль художника поєднав у собі традиції візантійського живопису. Водночас він вдосконалив застосування світлотіней. Його фарби більш яскравіші та м'якіші кольори.

Джерела[ред. | ред. код]

  • AA.VV., Duccio, Simone, Pietro, Ambrogio e la grande stagione della pittura senese, Betti editrice, Siena 2012. ISBN 978-88-7576-259-9

Посилання[ред. | ред. код]