Геймдалл

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Геймдалл
Історія
Видавець Marvel Comics
Дебют «Journey into Mystery» #85 (жовтень 1962)
Автор(и) Стен Лі
Ларрі Лібер
Джек Кірбі
Характеристики
Позиція добро
Вид асґардієць
Зріст 218 см
Вага 238 кг
Колір очей сірий
Колір волосся каштановий
Псевдоніми Білий Бог, Галлінскіді, Езра, Дональд Велез
Місце проживання Асґард
Місце народження Гімінбйорґ, Асґард
Актор Ідріс Ельба
Союзники
Тор, Одін, Леді Сіф, Бальдер Хоробрий
Особливі сили
Уповільнене старіння
Загострені відчуття
Надлюдська сила
Надлюдська витривалість
Боротьба на мечах
Сила Одіна
Див. також: Геймдалль

Геймдалл (англ. Heimdall, [ˈhmdɑːl][1]) — вигаданий персонаж, що з'являється на сторінках коміксів американського видавництва Marvel Comics та створений Стеном Лі разом з Ларрі Лібером і Джеком Кірбі. Він заснований на бозі з германо-скандинавської міфології, на ім'я Геймдалль.

Геймдалл охороняє Асґард як призначений королем Одіном вартовий Веселкового мосту, відомого як Біфрест. Зупиняючи всіх, хто може завдати шкоди його побратимам-асґардійцям, Геймдалл стоїть на першій лінії оборони від усіх видів нападів на його рідне королівство. Обов'язок для нього понад усе, часом він навіть діє так, щоб утримати своїх друзів і союзників від в'їзду в Асґард всупереч наказам Одіна.

Геймдалл з'являвся у фільмах кіновсесвіту Marvel, таких як: «Тор» (2011)[2], «Тор: Царство темряви» (2014), «Месники: Ера Альтрона» (2015)[3], «Тор: Раґнарок» (2017), «Месники: Війна нескінченності» (2018) та «Тор: Любов і грім» (2022)[4], де його зіграв Ідріс Ельба.

Історія публікації[ред. | ред. код]

Вперше Геймдалл з'явився в коміксі «Journey into Mystery» #85 (жовтень 1962) і був створений Стеном Лі, Ларрі Лібером і Джеком Кірбі.

Сили та вміння[ред. | ред. код]

Надлюдська сила і нечестиві чуття[ред. | ред. код]

Геймдалл володіє надлюдською силою та асґардійською витривалістю, а також надзвичайно загостреним чуттям, що межує з екстрасенсорикою. Він може чути, як падає листя і росте трава, може відчувати життєві сутності асґардійських богів у всіх дев'яти світах. Він може зосереджуватися на конкретній сенсорній інформації або блокувати її зі своєї свідомості за власним бажанням. Він не потребує сну і старіє надзвичайно повільно, хоча і не є по-справжньому безсмертним. Він регулярно вживає містичні яблука Ідунн, щоб підтримувати свою життєву силу.

Обладнання[ред. | ред. код]

Він добре володіє більшістю видів холодної зброї та веде рукопашний бій. Геймдалл використовує Ґ'ялларгорн, він же Кричущий ріг, щоб попереджати асів про потенційні загрози. Його золотогривого коня звуть Ґуллтоппер, що означає «Золота вершина». Він також володіє мечами, щитами та навіть тимчасово — Силою Одіна.

Поза коміксами[ред. | ред. код]

Кіно[ред. | ред. код]

Кіновсесвіт Marvel[ред. | ред. код]

У кінострічках на основі коміксів, що продукуються кіностудією Marvel Studios, роль охоронця Біфреста взяв на себе актор Ідріс Ельба. Геймдалл брав різноманітну участь у наступних фільмах:

  1. «Тор» (2011)
  2. «Тор: Царство темряви» (2014)
  3. «Месники: Ера Альтрона» (2015)
  4. «Тор: Раґнарок» (2017)
  5. «Месники: Війна нескінченності» (2018)

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Heimdall. Random House Webster's Unabridged Dictionary (англ.). Процитовано 29 листопада 2022. 
  2. Idris Elba joins Marvel Studios' 'Thor'. The Hollywood Reporter. 20 листопада 2009. Процитовано 20 листопада 2009. 
  3. McLean, Craig (2 листопада 2014). Idris Elba interview: Marvel movies are 'torture'. The Daily Telegraph (англ.). Архів оригіналу за 2 листопада 2014. Процитовано 2 листопада 2014. 
  4. Taylor, Robert Brian (8 липня 2022). 'Thor: Love and Thunder': All the Easter Eggs You Might Have Missed. Collider (англ.). Архів оригіналу за 8 липня 2022. Процитовано 8 липня 2022. 

Посилання[ред. | ред. код]