Гельсінська декларація

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Про політичні декларації див. Гельсінські угоди

Гельсінська декларація (англ. Declaration of Helsinki), розроблена Всесвітньою медичною асоціацією, являє собою набір етичних принципів для медичного співтовариства, стосуються експериментів на людях. Перша її редакція була прийнята в червні 1964 року в Гельсінки, Фінляндія, після чого зазнала вісім переглядів, останній в 2000 році. Декларація розширює принципи, вперше сформульовані в Нюрнберзькому кодексі і застосовує ці ідеї безпосередньо до клінічної дослідної роботи.

Як і Нюрнберзький кодекс, Гельсінська декларація робить центральним документом етичної дослідницької діяльності інформовану згоду, однак допускає згоду представника суб'єкта дослідження, якщо він є недієздатною особою, зокрема неповнолітнім або людиною з фізичною або психічною неповноцінністю, через яку він не здатний дати інформовану згоду самостійно.

Перегляди декларації[ред. | ред. код]

Остання суттєва поправка тексту декларації внесена в 2000 році і стосувалася суперечливої ​​ситуації, що склалася навколо плацебо-контрольованих досліджень і вивчення засобів для лікування ВІЛ та СНІД. Після чого було додано ще дві примітки до окремих пунктів декларації, доданих в 2002 та 2004 році.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела інформації[ред. | ред. код]