Геморагічна гарячка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Геморагічна гарячка
Спеціальність інфекційні хвороби
Класифікація та зовнішні ресурси
МКХ-11 1D86
МКХ-10 A96-A99
MeSH D006482
SNOMED CT 240523007
CMNS: Viral hemorrhagic fevers у Вікісховищі

Геморагі́чна (геморагі́йна) гаря́чка — медичний термін, назва перебігу деяких вірусних хвороб, для якого характерно наявність підвищення температури тіла до високих цифр (гарячки) та геморагічного (або геморагійного) синдрому. Для означення ведучого перебігу такі вірусні хвороби у своїй назві містять поняття (термін) «геморагічна гарячка» з додаванням особливостей певної хвороби, наприклад, геморагічна гарячка з нирковим синдромом, або назви географічного місця, де було вперше знайдено вірусу хвороби, як то, геморагічна гарячка Ебола, або назву регіону, де така хвороба поширена, зокрема Крим-Конго геморагічна гарячка.

У патогенезі таких хвороб спостерігається ураження судин, що призводить до розвитку геморагічного синдрому (або іноді його називають тромбогеморагічним синдромом або ДВЗ-синдромом) у вигляді крововиливів у шкіру, внутрішні органи, різноманітних кровотеч, тромбозів судин. Клінічний аналіз крові у більшості випадків виявляє спочатку лейкопенію, потім тромбоцитопенію. Частина геморагічних гарячок одночасно належить до арбовірусних хвороб — тих, які передаються через укус комах.

Класифікація[ред. | ред. код]

Геморагічні гарячки зумовлюють віруси чотирьох родин[1][2]:

Діагностика[ред. | ред. код]

Діагноз підтверджується серологічними та вірусологічними методами дослідження. Для серодіагностики використовують наступні методи аналізу наростання антитіл:

Примітки[ред. | ред. код]

  1. WHO, Viral haemorrhagic fevers. Архів оригіналу за 11 квітня 2020. Процитовано 8 жовтня 2009.
  2. CDC, Viral Hemorrhagic Fevers. Архів оригіналу за 15 вересня 2007. Процитовано 8 жовтня 2009.

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]