Геморагічна гарячка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Геморагічна гарячка
Класифікація та зовнішні ресурси
МКХ-10 A96-A99
MeSH D006482
CMNS: Геморагічна гарячка на Вікісховищі


Геморагі́чна гаря́чка (геморагі́йна) — це назва загального перебігу деяких вірусних хвороб, для якого характерно наявність підвищення температури тіла до високих цифр (гарячки) та геморагічного (або геморагійного) синдрому. Для означення цього ведучого перебігу ці вірусні хвороби в своїй назві містять термін «геморагічна гарячка» з додаванням особливостей певної хвороби, наприклад, геморагічна гарячка з нирковим синдромом, або назви географічного місця, де було вперше знайдено віруса хвороби, наприклад, геморагічна гарячка Ебола, або назву регіону. де ця хвороба поширена, наприклад геморагічна гарячка Крим-Конго. У патогенезі спостерігається ураження судин, що саме й призводить до розвитку геморагічного синдрому (або іноді його називають тромбогеморагічним синдромом) у вигляді крововиливів в шкіру, внутрішні органи, різноманітних кровотечь, тромбозів судин. Загальний аналіз крові у більшості випадків виявляє спочатку лейкопенію, потім тромбоцитопенію. Частина геморагічних гарячок одночасно належить до арбовірусних хвороб — тих, які передаються через укус комах.

Класифікація[ред.ред. код]

Геморагічні гарячки зумовлюють віруси чотирьох родин[2][3]:

Діагностика[ред.ред. код]

Діагноз підтверджується серологічними та вірусологічними методами дослідження. Для серодіагностики використовують наступні методи аналізу наростання антитіл:

Примітки[ред.ред. код]

  1. Ця сторінка має Властивість Вікіданих P910: основна категорія теми сторінки із значенням "Category:Hemorrhagic fevers", але не має назви українською мовою, яку треба додати за посиланням d:Special:SetLabelDescriptionAliases/Q7215639/uk. Це повідомлення можна вимкнути задавши параметр |mcat=- в картці.
  2. WHO, Viral haemorrhagic fevers
  3. CDC, Viral Hemorrhagic Fevers

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]