Генанн

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Генанн мак Дела – (ірл. - Rudraige mac Dela) – верховний король Ірландії з племені Фір Болг. Брат легендарного короля Ірландії Слайне мак Дела (ірл. - Sláine mac Dela). Нащадок Старна (ірл. – Starn), що був сином Немеда (ірл. – Nemed). Час правління (згідно середньовічної ірландської історичної традиції): 1511 — 1507 до н.е. (згідно «Історії Ірландії» Джеффрі Кітінга) або 1931 — 1927 до н. е. згідно хроніки Чотирьох Майстрів. Син Дела (ірл. – Dela). Змінив на престолі свого брата - Рудрайге мак Дела після його смерті. Співправитель свого брата Ганна мак Дела.

Змінив на престолі свого брата після його смерті. Коли плем’я Фір Болг переселились в Ірландію (до того незаселену, спустошену епідеміями і нашестям фоморів), п’ять братів розділили між собою острів Ірландія. Геннан мак Дела разом з Рудрайге мак Дела висадився в місцевості Трахт Рудрайге (ірл. - Tracht Rudraige) – нині Узбережжя Дундрум, графство Даун і взяв собі у володіння землю Коннахт – західну частину Ірландії. Він і його брат Рудрайге (ірл. – Rudraige) були вождями частини племені Фір Болг яка називалася Фір Домнанн (ірл. - Fir Domnann). Є гіпотеза, що це плем’я було споріднене з континентальним кельтським племенем Думнонії (ірл. – Dumnonii), що жило в Британії та Галлії.

Після смерті їхнього брата Рудрайге Генанн разм зі своїм братом Ганом стали співправителями Ірландії і правили нею 4 роки. Генанн мак Дела помер від чуми разом зі своїм братом і ще з тисячами своїх спів племінників під час епідемії.

Джерела[ред.ред. код]

1. Dictionary of the Irish Language. Compact Edition. - Royal Irish Academy, 1990.

2. Macalister Stewart R. A. (ed. & trans.) Lebor Gabála Érenn: The Book of the Taking of Ireland Part V // Irish Texts Society, 1956.

3. Geoffrey Keating. Foras Feasa ar Éirinn.

4. Annals of the Four Masters.

Попередник:
Рудрайге мак Дела
Верховний король Ірландії
1511 до н.е.1507 до н.е.
Наступник:
Сенганн мак Дела