Генріх, граф Португалії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Генріх, граф Португалії

Генріх Бургундський (1066-1112) був графом Португалії з 1093 до його смерті. Він був сином Генріха Бургундського, спадкоємця Роберта I, герцога Бургундії, і братом Еудеса I, герцога Бургундії.

Як молодший син, Генрі мав невеликі можливості на успадкування багатства і титулів, таким чином він приєднався до Реконкісти проти маврів на Піренейському півострові. Він поміг королю Альфонсо VI Кастильському завоювати сучасну Галісію і північ Португалії, і в нагороду одружився з його дочкою Терезою Леонською в 1093. Як придане дружини Генрі отримав титул графа Португалії, яка в той час була феодальним володінням Королівства Леон.

Тереза народила Генріху декілька синів. Єдиним сином, який пережив дитинство був Альфонс І Великий, він же став другим графом Португалії в 1112. Молодий Альфонс був енергійним і розширив свої володіння за рахунок мусульман. 1139 року він проголосив себе королем Португалії після порушення васальної присяги королівству Леон, що призвело до відкритої конфронтації з його матір'ю.