Генріх Бургундський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Генріх Бургундський

Генріх Бургундський (10661112) був графом Португалії з 1093 до його смерті. Він був сином Генріха Бургундського, спадкоємця Роберта I, герцога Бургундії, і братом Еудеса I, герцога Бургундії.

Як молодший син, Генрі мав невеликі можливості на успадкування багатства і титулів, таким чином він приєднався до Реконкісти проти маврів на Піренейському півострові. Він поміг королю Альфонсо VI Кастильському завоювати сучасну Галісію і північ Португалії, і в нагороду одружився з його дочкою Терезою Леонською в 1093. Як придане дружини Генрі отримав титул графа Португалії, яка в той час була феодальним володінням Королівства Леон.

Тереза народила Генріху декілька синів. Єдиним сином, який пережив дитинство був Альфонс І Великий, він же став другим графом Португалії в 1112. Молодий Альфонс був енергійним і розширив свої володіння за рахунок мусульман. 1139 року він проголосив себе королем Португалії після порушення васальної присяги королівству Леон, що призвело до відкритої конфронтації з його матір'ю.

Туреччина Це незавершена стаття про особу Португалії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Корона принца крові Це незавершена стаття про монарха, династію чи її представника.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.