Генріх IV (герцог Брабанту)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Генріх IV
Henri IV de Brabant
Генріх IV (ліворуч)
Народився 1251(1251)
Левен, округ Левенd, Бельгія
Помер після 1272
Левен, округ Левенd, Бельгія
Титул герцог Брабанту
Термін 1261—1267 роки
Попередник Генріх III
Наступник Жан I
Конфесія католицтво
Рід Брабантський дім
Батько Генріх III
Мати Аделаїда Бургундська
Брати, сестри Марія Брабантська (королева Франції)[1], Godfrey of Brabantd і Жан I (герцог Брабанту)[1]
Герб
Герб

Генріх IV (*Henri IV de Brabant, 1251 — після 1272) — 4-й герцог Брабанту в 12611267 роках.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з Лувенського (Брабантського) дому. Старший син Генріха III, герцога Брабанту, і Аделаїди-Аліси (доньки Гуго IV, герцога Бургундії). Народився у 1251 році.

1261 року після смерті батька успадкував герцогство Брабант. Заповіт Генріха III не регулював питання регентства при неповнолітньому герцогі і на цю роль претендували стрйико Генріха IV — ландграф Генріх Гессенський, мати Аделаїда Бургундська і інший родич — Генріх Левен-Гаасбек. Завдяки підтримці баронів регентом стала Аделаїда Бургундська, її співправителями Ваутер Бертхаут з Мехелену і Готфрід з Перве. Регентша прагнула усунути фізично слабкого і психічно нездорового Генріха IV від трону і передати герцогство його братові Жану, що призвело до заворушень в Левені, Мехелені і Брюсселі. Зрештою боротьба завершилася у 1267 році офіційним зреченням Генріха IV в Кортенберзі. Новим герцогом став його брат Жан I.

Після зречення колишній герцог пішов до монастиря в Діжоні. Остання згадкапро нього відноситься до 1272 року. Подальша доля невідома.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Alphonse Wauters, " Henri IV ", Académie royale de Belgique, Biographie nationale, vol. 9, Bruxelles, 1887, p. 144—146
  1. а б Kindred Britain