Генріх VI (граф Люксембургу)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Генріх VI
Народився 1240
Помер 5 червня 1288
Кельн, Куррейнський округd, Священна Римська імперія
Діяльність політик
Титул граф[d]
Посада count of Luxembourgd
Рід Люксембурги
Батько Генріх V (граф Люксембургу)
Мати Margaret of Bard
Брати, сестри Waleran I of Luxembourg, Lord of Lignyd, Філіппа Люксембурзькаd і Isabelle of Luxembourgd
У шлюбі з Beatrice d'Avesnesd і Isabelle Vrouwe van Houffalized
Діти Генріх VII, Baldwin of Luxembourgd, Markéta Lucemburskád і Walram of Luxembourgd

Генріх VI Лев (нім. Heinrich VI., фр. Henri VI le Lion; бл. 1250 — 5 червня 1288) — граф Люксембургу і Арлона в 12811288 роках.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Походив з династії Люксембургів. Старший син Генріха V, графа Люксембургу, та Маргарити Барської. Народився близько 1250 року. 1265 року оженився з представницею роду д'Авен. 1270—1272 роках був адміністратором (намісником) Люксембурга під час відсутності батька, що брав участь у хрестових походах.

У 1281 році після смерті Генріха V успадкував графства Люксембург і Арлон. У 1283 померла герцогиня Лімбурга Ірменгарда. При цьому чоловік Ірменгарди, Рейнальд I Гельдернський, отримав від імператора Рудольфа I право на довічне володіння феодом дружини і вирішив зберегти його за собою. Рейнальд I намагався за підтримки архієпископа Кельнського здолати свого супротивника Адольфа VII, графа Берга. Генріх VI також втрутився в цю справу, маючи права як онук Валерана II, герцога Лімбурга.

1285 року вступив у конфлікт з Генріхом II фон Фінстінгеном, архієпископом Тріра, після того, як відібрав в останнього 1/20 всіх церковних податків, призначену для оборони, був навіть відлучений від церкви за введення нових мит на містян Тріра — на ринках уздовж Мозеля. Того ж року брав участь у величному лицарському турнірі в замку Шовансі.

У 1287 році боротьба за герцогство Лімбург перейшла у заключну фазу. Жан I, герцог Брабанту, викупив в Адольфа VII, графа Берга, права на Лімбург та домігся нейтралітету льєзького єпископа Жана IV Енгієна 1287 році Генріх VI захопив єпископа Льєжа, який через 5 місяців погодився сплатити викуп. Потім граф Люксембургу уклав союз з Зиґфрідом фон Вестербургом, архієпископом Кельна.

1288 році рушив на Лімбург. По дорозі зустрів Рейнальда I, графа Гельдерна, що погодився продати Генріхові VI та його брату Валерану I де Люксембург-Лін'ї права на Лімбург за 40 тис. марок. Втім у битві біля Воррінгену в червні того ж року Генріх IV та його союзники зазнали нищівної поразки від коаліції на чолі із Жаном I брабанським. Сам граф Люксембург разом з братами загинув. Йому спадкував син Генріх VII.

Родина

[ред. | ред. код]

Дружина — Беатрис, донька сеньйора Бодуена д'Авена.

Діти:

  • Генріх (1269/1275 — 1313), граф Люксембургу, імператор Священної Римської імперії
  • Валеран (д/н—1311,), сеньйор де Дурлі, де Тірімон і де Консорр
  • Маргарита (д/н— 1336), абатиса монастиря Марінталь в Люксембурзі
  • Феліціта (д/н—1336), дружина Жана Тристана, сеньйора Газбека
  • Бодуен (1285—1354), архієпископ Тріра

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Nicolas van Werveke: Heinrich VI. (III.), Graf von Luxemburg. In: Allgemeine Deutsche Biographie (ADB). Band 11, Duncker & Humblot, Leipzig 1880, S. 538.
  • Gades, John A. (1951). Luxemburg in the Middle Ages. Brill.
  • Péporté, Pit (2011). Constructing the Middle Ages: Historiography, Collective Memory and Nation-Building in Luxembourg. Brill.