Гентський договір

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Гентський договір
Signing of Treaty of Ghent (1812).jpg
Тип договору мирна угода[d]

Гентський договір у Вікісховищі?

Підписання Гентського договору

Гентський договір ( англ. Treaty of Ghent) — мирний договір між США і Великою Британією, підписаний в Генті 24 грудня 1814 року, завершив Англо-американську війну 1812–1815 років.

На переговорах у Генті обидві сторони продемонстрували прагнення до укладення миру і, навіть не згадуючи про проблеми, що призвели до вибуху війни, шукали компромісу. В основу договору було покладено принцип відновлення довоєнного стану (status quo ante bellum). Відтак Англія погодилась на виведення своїх військ із захоплених у США районів, а також відмовилася від своєї першопочаткової пропозиції створити на кордоні між США і Канадою буферну індіанську державу. Підтверджувалась непорушність кордону, визначеного Версальським мирним договором. США надали британським торговельним суднам право вільного плавання по річці Міссісіпі.

Договір не розв'язував усіх суперечностей між обома державами, проте став основою для подальших переговорів з урегулювання спірних питань, зокрема щодо свободи морської торгівлі, використання акваторії Великих Озер, уточнення лінії кордону на деяких ділянках.

Література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]