Географія Італії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Топографічна карта Італії
Італійські міста і містечка
Світлина з космосу.
Південна Італія і Сицилія на карті 1849 p.

Іт́алія (Italia) — держава на півдні Європи, в Середземномор'ї. Займає Апеннінський півострів, Паданську рівнину, південні схили Альп, острови Сицилія, Сардинія та ін. На суходолі Італія межує з Францією на північному заході, з Швейцарією і Австрією на півночі і з Словенією на північному сході. Площа — 301,23 тис. км².

Рельєф[ред.ред. код]

Італія – переважно гірська країна. На півночі – Західні Альпи з найвищою точкою Європи – г. Монблан (4807 м). Південніше – Паданська рівнина, гори Апенніни (найвища точка – гора Корно, 2914 м).

На території країни можна виділити 3 частини:

Апеннінський півострів, висунений далеко в Середземне море, досягає в довжину 1100 км, його найбільша ширина 240 км. Морські кордони в 4 рази довші сухопутних. Навіть глибинні райони країни віддалені від побережжя не більше ніж на 200-300 кілометрів.

Альпи - складна система гірських хребтів, що заходять також на територію східної Франції, Швейцарії, Австрії і Словенії. Інша велика гірська система Італії - Апенніни - утворює кістяк однойменного півострова і продовжується в Сицилії. Альпи і Апенніни так тісно пов'язані між собою, що важко встановити, де кінчається одна система і починається інша. Альпи і Апенніни - відносно молоді гори, що сформувалися в палеогені і неогені (в інтервалі від 65 млн до 2 млн років тому), коли земна кора в цьому регіоні зазнавала складкоутворень. Тут відбувалися також численні розломи і вулканічні виверження. Останні особливо виражені в областях Лаціо і Кампанія на заході Апеннінського півострова і в Сицилії.

У Італії діють три вулкани: Стромболі (924 м) на однойменному острові, Везувій (1277 м) поблизу Неаполя і Етна (3323 м) в східній Сицилії. Часті землетруси.

Крайні пункти[ред.ред. код]

Клімат[ред.ред. код]

Клімат країни середземноморський.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]