Географія Алжиру

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мапа Алжиру
Докладна карта Алжиру

Географія Алжиру. Площа 2382 тис. км².

Назва[ред.ред. код]

Географічне положення[ред.ред. код]

Розташування Алжиру

Алжир — країна на півночі Африки, на сході межує з Тунісом і Лівією, на південному сході — з Ніґером, на південному-заході — з Малі, на заході — з Марокко, на півночі — Середземне море.

Крайні пункти[ред.ред. код]

Геологія[ред.ред. код]

Докладніше: Геологія Алжиру

Корисні копалини[ред.ред. код]

Натуральні ресурси включають нафту, газ, уран, свинець, цинк тощо. В А. виявлено поклади фосфоритів, заліз. і поліметалевих руд.

Рельєф[ред.ред. код]

Топографічна мапа Алжиру
Світлина Алжиру з космосу
Докладніше: Рельєф Алжиру

Алжир займає центральну частину Атлаських гір і пустелі Сахари, на його території знаходяться гори Хоггар і низовина Хотт Мерлір. На Пн. А. розташована невисока гірська країна Тель-Атлас, далі на схід. — хр. Сахарський Атлас (до 2330 м), на Пд. Сх. — гірська область Ахаггар; більша пд. частина А. — плато, зайняте пустелею — Ал-жірською Сахарою. Гірський ланцюг Телль-Атласу, що простягається на півночі, вздовж побережжя прорізають нечисленні бухти і рівнини. Телль-Атлас підноситься над рівнем моря більш ніж на 1830 м і включає в себе масиви Тлемсен, Велику і Малу Кабілію і Меджерда. Південна частина Телль-Атласу являє собою високе плато середньою висотою 1070 м. Розташований ще далі на південь Сахарський Атлас підіймається на висоту 150 м над рівнем плато і потім знижується до Сахари на 300 м. Найбільш піднесеною частиною Сахарського Атласу є гірські системи Ксур, Амур і Улед-Наїль. Найвища вершина країни — г. Тахат (2908 м) знаходиться у р-ні масиву Ахаггар (Хоггар) поблизу південного кордону Алжиру. Іншу частину країни займає пустеля Сахара. Середня відмітка висоти в Сахарі — бл. 460 м. Велику частину Сахари займають щебенисті і галечникові пустелі (хамади і регі), приблизно 1/4 частина — піщані пустелі (ергі).

Узбережжя[ред.ред. код]

Докладніше: Узбережжя Алжиру

Острови[ред.ред. код]

Докладніше: Острови Алжиру

Клімат[ред.ред. код]

Докладніше: Клімат Алжиру

Клімат сухий та напівсухий, м'який; волога зима та сухе, жарке літо y берегових районах (субтропіки). Не така волога зима у високих плоскогір'ях. Влітку трапляється сіроко (гарячий вітер, змішаний з пилом і піском). Жаркий сухий — в пустелі. Клімат на узбережжі Середземного моря субтропіч., на решті території жаркий, напівпустельний та пустельний. Річна кількість опадів в узбережній смузі від 500 до 1000 мм, в ін. місцях — не більше 200 мм.

Гідрографія[ред.ред. код]

Річок з постійною течією мало. Дуже багато тимчасових потоків.

Річки[ред.ред. код]

Докладніше: Річки Алжиру

Озера[ред.ред. код]

Докладніше: Озера Алжиру

Ґрунтові води[ред.ред. код]

Ґрунти[ред.ред. код]

Докладніше: Ґрунти Алжиру

Рослинність[ред.ред. код]

Докладніше: Флора Алжиру

На узбережжі рослинність середземноморського типу, на більш зволожених схилах гір — ліси з коркового і вічнозеленого дуба, алеппської сосни, в ін. частинах А. — напівпустельні й пустельні формації.

Див. також: Ліси Алжиру

Тваринний світ[ред.ред. код]

Докладніше: Фауна Алжиру

Стихійні лиха та екологічні проблеми[ред.ред. код]

Охорона природи[ред.ред. код]

Фізико-географічне районування[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]