Географія Габону

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Географія Габону

Мапа Габону.
Топографічна мапа Габону.
Світлина з космосу.

Загальна інформація[ред.ред. код]

Габон - держава на західному побережжі Центральної Африки. Межує на північному заході з Екваторіальною Гвінеєю, на півночі з Камеруном, на сході і півдні з Конго. На заході омивається Атлантичним океаном. Площа країни — 267,67 тис. км².

Рельєф[ред.ред. код]

Внутрішня частина Габону — плоскогір'я та гори. Вздовж Атлантичного океану простягається низовина. Клімат субекваторіальний, на півночі — екваторіальний. Гол. ріка — Оговє. Практично вся країна покрита тропічними лісами, вузька прибережна рівнина піднімається до внутрішніх пагорбів і савани на сході і півдні.

Територію Габону ділять на чотири фізико-географічних райони: прибережний район, гори, плато Нтем, плато Батеке.

Прибережний район. Включає низькі покриті лісом гори Майомбе на півдні і низовину, видовжену вздовж всього побережжя шириною від 30 до 200 км, яка перетинається нижніми течіями декількох рік, в тому числі Оговє головною торговою артерією країни.

Гори. Криштальні гори розташовані на північ від р. Оговє, сильно розчленовані. Висоти коливаються 150—600 м. Ріки утворюють пороги і водоспади. Найвищі і найбільші гори Габону — Шайю (Бірогу) на півдні країни досягають висоти 1580 м (гора Ібунджі).

Плато Нтем Низьке плато висотою до 760 м, складене щільними древніми породами, знаходиться на північному сході країни — на схід від Криштальних гір і на північ від р. Оговє. Ріки, глибоко врізаючись в поверхню плато, утворюють численні пороги. Поширені вологі тропічні ліси.

Плато Батеке. Низьке плато висотою до 830 м, складене пісковиками. Це найбільш жаркий і сухий район країни.

"Природний реактор «Окло». Єдиний природний атомний реактор на Землі. Був відкритий у Вересні 1972 року. Реактор діяв близько 2 мільярдоліття тому. і «згас» бл. 1 900 млн років тому. З 1958 до 1990-х тут видобували Уран з родовища «Окло».

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]