Географія Зімбабве

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Географія Зімбабве

Розташування Зімбабве
Мапа Зімбабве
Топографічна мапа Зімбабве
Світлина з космосу

Зімбабве (Zimbabwe) — країна на півдні центральної Африки. Не має виходу до моря і межує на півночі по р. Замбезі з Замбією, на сході і півн.-сході з Мозамбіком, на півдні по р. Лімпопо з ПАР, на заході і півд.-заході з Ботсваною. Площа 390,58 тис. км².

Рельєф[ред.ред. код]

Майже всю територію країни займає плато Матабеле та Машона (висота 800—1500, макс. 2592 м, г. Ньянгані). На півночі плато знижується до долини р. Замбезі, на півдні — до долини р. Лімпопо.

Гідрологія[ред.ред. код]

Великі річки: Замбезі та Лімпопо. На північному сході країни на р. Замбезі знаходиться знаменитий водоспад Вікторія висотою 107 м і шириною бл. 1500 м. Клімат в північній частині субекваторіальний, в півдні — тропічний. В річці Замбезі живе декілька сотень видів прісноводних риб, деякі з них ендемічні. Річкову екосистему поділяє навпіл водоспад Вікторія; лише декілька видів риб зустрічається як вище, так і нижче водоспаду, серед них — терапон і лящ. Для верхньої Замбезі характерні щучки та соми, в нижній частині промислове значення мають цихліди, яких ловлять для їжі.

Фауна[ред.ред. код]

Ліси та заливні полонини річок надають притулку багатьом крупним ссавцям. Особливе різноманіття тварин спостерігається тут в сухий сезон, коли до річки у пошуках водопою сходяться тварини з довколишньої савани. Слони живуть удовж всієї долини Замбезі, особливо численні вони на полонині Сешеке і біля злиття Замбезі з Луангвою. Також тут є буйволи, антилопи канна, куду, імпала, дукер і бушбок, зебри, жирафи, водяні і болотні козли, бородавочники. Леви живуть в національному парку Вікторія-Фолз в Зімбабве і в деяких інших місцях удовж річки; зустрічаються, хоча і рідко, гепарди; леопардів можна зустріти переважно вночі як на полонинах, так і в ущелинах водоспаду Вікторія. Дрібні мавпи і бабуїни живуть по всьому регіону.

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]