Географія Мавританії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Mr-map.png

Мавританія (Mauritania) — держава на північному заході Африки.

Назва[ред.ред. код]

Географічне положення[ред.ред. код]

Межує на північному сході з Алжиром, на сході і півдні з Малі, на південному-заході з Сенегалом, на північному заході з Західною Сахарою, на заході омивається Атлантичним океаном.

Крайні пункти[ред.ред. код]

Геологія[ред.ред. код]

Корисні копалини[ред.ред. код]

Рельєф[ред.ред. код]

Гори в Адрарі
Докладніше: Рельєф Мавританії

Більше 60% території країни займають кам'янисті та піщані пустелі західної Сахари, територія в основному рівнинна - висота до 915 м (гора Іджиль), хоча зустрічаються і мальовничі останцеві скельні масиви. Нижчі точки країни - до 5 м нижче рівня моря. Вздовж низовинного піщаного побережжя тягнеться смуга солончаків і тимчасових солоних озер — себха. Складене пісковиками плато висотою понад 300 м у внутрішніх районах країни тягнеться від північного кордону до долини р. Сенегал.

Більшу частину території Мавританії займає низовинна пустеля, яка на півдні переходить у напівпустелю. Східні райони являють собою піщані і кам'янисті пустелі. Південно-східну частину Мавританії займає пустеля Ход, з півночі і сходу обмежена крутими уступами плато висотою до 120 м. У 12-13 ст. це був родючий населений район, який згодом був покинений, оскільки вичерпалися водні джерела.

Узбережжя[ред.ред. код]

Острови[ред.ред. код]

Клімат[ред.ред. код]

Докладніше: Клімат Мавританії

Клімат тропічний пустельний. Постійних річок крім р. Сенегал немає.

Район Шеммама на крайньому півдні країни, прилеглий до Сенегалу, єдиної річки з постійним стоком, характеризується коротким сезоном дощів. У кінці літа випадає 300—500 мм опадів. Така кількість опадів в поєднанні з розливом річки створює сприятливі умови для сільського господарювання. Але з 1960-х років в сахельській частині Мавританії кількість опадів скорочується: на початку 1990-х років в середньому щорічно випадало всього 100 мм. У останні десятиріччя пустеля Сахара загалом зміщалася на південь. Все це привело до значних змін навколишнього середовища.

Гідрографія[ред.ред. код]

Річки[ред.ред. код]

Докладніше: Річки Мавританії

Внаслідок зменшення об'єму стоку паводки на р. Сенегал припинилися, і навіть район Шеммама перетворився в зону ризикованого землеробства.

Озера[ред.ред. код]

Докладніше: Озера Мавританії

Ґрунтові води[ред.ред. код]

Ґрунти[ред.ред. код]

Докладніше: Ґрунти Мавританії

Рослинність[ред.ред. код]

Докладніше: Флора Мавританії

Тваринний світ[ред.ред. код]

Докладніше: Фауна Мавританії

Стихійні лиха та екологічні проблеми[ред.ред. код]

Охорона природи[ред.ред. код]

Фізико-географічне районування[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]