Географія Нігерії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Географія Нігерії

Топографічна карта Нігерії
Водоспад на річці Крос.
Світлина Нігерії з супутника.
Рослинність Нігерії

Розташування[ред.ред. код]

Федеративна Республіка Нігерія, (Federal Republic of Nigeria) - країна на заході Африки біля Гвінейської затоки, межує на півночі з Нігером, сході з Чадом і Камеруном, на заході з Беніном; За чисельністю населення займає 1-е місце в Африці, (бл. 1/8 жителів континенту). Складається з 36 штатів та столичного регіону. Площа 923 773 км².

Рельєф[ред.ред. код]

Територія країни розчленована на великі блоки долинами річок Нігер і Бенуе і відділена від океану вузьким поясом прибережних боліт. Ширина цього пояса не перевищує 16 км, за винятком дельти Нігера, де вона досягає 97 км.

Вздовж узбережжя Ґвінейської затоки розташована хвиляста Приморська рівнина, яка на півночі поступово підвищується і переходить в ступінчасте плато.

Складна мережа лагун і протоків, розташованих за бар'єром піщаних пляжів, утворює систему захищених мілководних шляхів, по яких невеликі судна можуть пройти від кордону з Беніном на заході до кордону з Камеруном на сході без виходу в океан. В глибині країни чітко виділяються уступ Нсукка-Окігві, що підіймається над долиною річки Крос, плато Джос і Біу, а також гори Адамауа. В основному полога поверхня плато, складеного кристалічними породами на півночі і заході країни і пісковиками на сході, в багатьох місцях поцяткована острівними горами (інзельберґами), тобто скелястими останцовеми горбами з крутими схилами. На північному сході поверхня поступово знижується у бік озера Чад. На півн.-заході плато переходить в рівнину Сокото, на півн.-сході – в рівнину Борну.

Гідрографія. Клімат.[ред.ред. код]

Головна річка країни – Нігер з притокою Бенуе.

Клімат екваторіальний.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]