Географія Тринідаду і Тобаго

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Карта Тринідаду і Тобаго

Географія Тринідаду і Тобаго

Розташування[ред. | ред. код]

Республіка Тринідад і Тобаго (Republic of Trinidad and Tobago) — острівна держава у Вест-Індії поблизу венесуельського узбережжя Південної Америки, на островах Тринідад і Тобаго. Площа 5,13 тисяч км².

Острови Тринідад і Тобаго[ред. | ред. код]

Chaconia — квітка кольори якої використані в гербі Тринідаду і Тобаго.
Топографічна карта Тринідаду і Тобаго

Острови Тринідад і Тобаго розташовані на континентальному шельфі Півд. Америки. Б.ч. островів переважно низовинні рівнини.

Острів Тринідад відділений від материка затокою Парія і двома вузькими протоками. Невисокий сильно розчленований Північний хребет цього острова з найвищими точками країни, горами Ель-Сьєрро-дель-Аріпо (англ. El Cerro del Aripo) (940 м) та Ель-Тукуче (англ. El Tucuche) (936 м) є продовженням Берегового хребта Венесуели і складений метаморфічними сланцями. У центр. і півд. частинах острова виділяються дві менш високі гряди субширотного простягання, складені осадовими породами. Між хребтами розташовані алювіальні рівнини. Прибережні низовини на сході сильно заболочені. Вздовж південного узбережжя тягнеться ланцюг грязьових вулканів.

Головний хребет о. Тобаго протягається через осьову частину острова з півд.-заходу на півн.-схід, і є продовженням Північного хребта (тут максим. висоти бл. 600 м).

Клімат[ред. | ред. код]

Клімат субекваторіальний, спекотний та вологий. Часто дують сильні штормові вітри, що супроводжуються тропічними зливами руйнівної сили.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Гірничий енциклопедичний словник : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Східний видавничий дім, 2004. — Т. 3. — 752 с. — ISBN 966-7804-78-X.

Посилання[ред. | ред. код]