Геодезична зйомка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Геодезист працює з нівеліром.
Table of Surveying, 1728 Cyclopaedia

Геодезична зйомка (знімання) — визначення відносного положення точок та ліній на місцевості, в підземних або поверхневих гірничих виробках тощо для складання плану, карти.

Масштаб зйомки[ред. | ред. код]

Показник, що визначає вимоги до комплексу робіт з маркшейдерської зйомки для забезпечення точності складання плану в прийнятому масштабі. За необхідності допускається складання плану на один ступінь більше, ніж масштаб зйомки, тобто по зйомці, виконаній в масштабі 1:2000, план може бути складений у масштабі 1:1000; у таких випадках на планах указуються масштаб плану і масштаб зйомки.

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Мала гірнича енциклопедія : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Донбас, 2004. — Т. 1 : А — К. — 640 с. — ISBN 966-7804-14-3.
  • Chambers' Cyclopaedia [Архівовано 6 вересня 2008 у Wayback Machine.], 1728, 2 volumes, with the 1753 supplement, 2 volumes; digitized by the University of Wisconsin Digital Collections Center [Архівовано 4 лютого 2016 у Wayback Machine.].
  • Інженерна геологія (з основами геотехніки): підручник для студентів вищих навчальних закладів /Колектив авторів: В. Г. Суярко, В. М. Величко, О. В. Гаврилюк, В. В. Сухов, О. В. Нижник, В. С. Білецький, А. В. Матвєєв, О. А. Улицький, О. В. Чуєнко.; за заг. ред. проф. В. Г. Суярка. — Харків: Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, 2019. — 278 с.