Геологічний словник

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Геологічний словник»
АвторВовк Валентин Михайлович
КраїнаУкраїна Україна
Моваукраїнська
Темагеологія
Жанрсловник
Видавництво«КОД»
Видано2012
Сторінок504
ISBN978-966-1508-92-6

Геологічний словник — фундаментальне видання, у якому системно, із зорієнтованістю на потреби студентів розкрито зміст геологічних термінів і понять з усіх розділів науки про Землю; подано значну кількість ілюстрацій, що сприяє кращому засвоєнню термінології.

Про словник

[ред. | ред. код]

Словник містить тлумачення понад 2700 геологічних термінів. Більш детально розглянуто поняття з області історичної геології, а також нові терміни, роз'яснення яких важко знайти студентам у навчальній і довідковій літературі. Важливою рисою «Геологічного словника» є тлумачення староукраїнських термінів (переважно мінералогічних і петрографічних).

Основними принципами під час створення «Геологічного словника» для студентів були простота викладу, повнота охоплення програмної геологічної номенклатури, ілюстративний супровід тлумачень основних понять.

Під час підготовки словника було використано сучасні літературні та електронні інформаційні джерела. У процесі відбору термінів та їх тлумачення автор спирався на колективний досвід спеціалістів-геологів, відображений у численних монографіях, статтях, словниках, довідниках, рекомендаціях, нормативних документах тощо. Допомогли також енциклопедичні видання, словники та довідники, створені спеціалістами суміжних наук — географами, фізиками, біологами, екологами, хіміками.

Для кращого розуміння термінів тлумачення супроводжуються значною кількістю (близько 290) ілюстрацій — фотографій, схем, таблиць, більшість яких залучено з інших видань (переважно електронних). Частину фотографій надано директором мінералогічного музею Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова В. П. Усенком.

Геологічний словник розраховано переважно для студентів негеологічних спеціальностей, які вивчають курс геології. Він буде корисним і студентам-геологам, а також аспірантам, викладачам вищих навчальних закладів, науковцям, геологам-практикам, учителям географії, абітурієнтам, старшокласникам, а також усім, кого цікавлять науки про Землю[1].

Рекомендований Міністерством освіти і науки України як словник для студентів вищих навчальних закладів[2].

Автор

[ред. | ред. код]

Вовк Валентин Михайлович — кандидат геолого-мінералогічних наук, доцент, доцент кафедри географії та геоекології Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка[3].

Рецензенти

[ред. | ред. код]

Онлайн-версія

[ред. | ред. код]

На основі друкованого видання «Геологічного словника» було створено навчально-науковий вебресурс[4], спрямований на поширення та популяризацію геологічної інформації, розроблений у відповідності до принципів відкритості та доступності знань.

Пропонуються визначення понад 3000 геологічних термінів і понять. Для зручності роботи з великим обсягом інформації реалізовано інтерактивний розширений пошук по термінам, їх визначенням, розділам геологічної науки; а також можливість сортування за певними критеріями.

З метою підвищення рівня наочності і візуалізації інформації пропонується значний обсяг (понад 1000) ілюстративних матеріалів. Фотознімки, схеми і картографічні твори отримано із загального централізованого сховища Wikimedia Commons та систематизовано у відповідності до загальноприйнятої галузевої структури геологічної науки.

«Геологічний словник: відкритий навчально-науковий веб-ресурс» є першим некомерційним україномовним тематичним вебсервісом геологічного спрямування і не має аналогів у вітчизняному освітньо-науковому інформаційному просторі[5].

Будучи електронним джерелом, «Геологічний словник: відкритий навчально-науковий веб-ресурс» не припиняє свій розвиток, зазнає постійних змін, модернізації та вдосконалення з метою актуалізації інформації і якомога ширшого охоплення геологічної тематики.

Див. також

[ред. | ред. код]

Російсько-український геологічний словник

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Геологічний словник, 2012.
  2. Лист Міністерства освіти і науки України № 1/11-79 від 6 січня 2011 р.
  3. Кафедра географії та геоекології КДПУ ім. В.Винниченка. Архів оригіналу за 22 листопада 2016.
  4. Геологічний словник: відкритий навчально-науковий веб-ресурс. Архів оригіналу за 17 лютого 2017.
  5. Інформаційно-освітня система «Геологічний словник: відкритий навчально-науковий веб-ресурс» / В. М. Вовк. — Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 71176 від 28.03.2017 р., Державна служба інтелектуальної власності України.

Література

[ред. | ред. код]
  • Вовк В. М. Геологічний словник : для студентів вищих навчальних закладів. — Кіровоград : «КОД», 2012. — 504 с. — ISBN 978-966-1508-92-6.