Георгіна фон Вільчек

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Георгіна фон Вільчек
Народилася 24 жовтня 1921(1921-10-24)[1]
Грац, Штирія[1]
Померла 18 жовтня 1989(1989-10-18)[2] (67 років)
Грабс, Верденберг, Санкт-Галлен, Швейцарія
Поховання Кафедральний собор Вадуца
Країна  Австрія
 Ліхтенштейн
Діяльність консортка, аристократка, синхронний перекладач, волонтерка, charity worker
Знання мов англійська, французька і італійська
Суспільний стан аристократія
Титул princess consortd і countessd
Посада Consort of Liechtensteind
Рід House of Wilczekd і Ліхтенштейни
Батько Count Ferdinand von Wilczekd[2]
Мати Countess Nora Kinsky of Wchinitz-Tettaud
У шлюбі з Франц Йосип II
Діти Ганс-Адам II Ліхтенштейн[2], Ніколаус фон і цу Ліхтенштейнd, Нора Ліхтенштейнськаd, Prince Wenzel of Liechtensteind[2] і Prince Philipp of Liechtensteind[2]

Власне Джорджина фон Ліхтенштейн Джорджина Норберта Йоганна Франциска Антоні Марі Рафаела фон унд цу Ліхтенштейн, народжена Джорджина фон Вільчек (народилася 24 жовтня 1921, Грац, померла 18 жовтня 1989, Грабс) — принцеса Ліхтенштейну в 1943—1989 роках, дружина князя Франца Йосифа II.

Життєпис[ред. | ред. код]

Джорджина народилася в Граці, Австрія, вона дочка графа Фердинанда фон Вільчека та його дружини Норбертини з роду Кінські[3][4]. Навчалася у приватній гімназії Сакре-Кер у Відні, а потім у школі-інтернаті для дівчат у Римі[3]. Після закінчення середньої школи вона вивчала мови у Віденському університеті, склавши іспити з англійської, французької та італійської мов[3].

7 березня 1943 року вона вийшла заміж за Франца Йосифа II, принца Ліхтенштейну, який правив країною вже п'ять років. Вона мала з ним п'ятеро дітей[5]:

  • Принц Ганс-Адам II (народився 14 лютого 1945 року) — пізніше князь Ліхтенштейну ;
  • Принц Філіп Еразм (народився 19 серпня 1946 року)
  • Князь Микола Фердинанд (народився 24 жовтня 1947 року)
  • Принцеса Нора Єлизавета (народилася 31 жовтня 1950 року)
  • Князь Вацлав Франц-Йосиф (народився 1962 року)

Після одруження вона з чоловіком переїхала в замок Вадуц i стала першою в історії герцогинею, яка жила в князівстві. Вона була відома своєю великою залученістю в життя людей, які називали її принцесою Джиною. У 1945 році вона особисто допомагала біженцям на кордоні з Австрією у Шанвальді[3]. 30 квітня 1945 року з її ініціативи було створено Червоний Хрест Ліхтенштейну, який вона очолювала в 1945—1985 роках[3]. Організація займалася гуманітарною допомогою в охоплених війною країнах, а пізніше також у Ліхтенштейні. У 1956 році принцеса Джина відкрила перший дитячий будинок під патронатом LCK у Трізені, а в 1972 році — першу службу швидкої допомоги[3]. Вона також брала активну участь у місцевій Асоціації допомоги родині. Також займалася допомогою людям похилого віку та хронічно хворим, а також особам з інвалідністю[3]. Вона підтримувала скаутський рух і часто брала участь у скаутських заходах. Агітувала за введення виборчого права жінкам[3]. Вона захоплювалася гірським туризмом і здійснила багато гірських походів в Альпи. Одна з найважливіших гірських стежок країни Fürstin Gina Weg (Sareis in Malbun — Augstenberg — Pfälzerhütte) була названа на її честь[3]. За її відданість справі вона була дуже популярною серед жителів Ліхтенштейну.


Примітки[ред. | ред. код]