Геотехнічна інженерія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бостонський Big Dig представив геотехнічні виклики в міському середовищі.

Геотехнічна інженерія об'єднує елементи науки про Землю, будівництво і гірничу справу. Типовими областями застосування є проекти тунелювання, стабілізація схилів або дослідження ділянок для будівництва.

Геотехнічна інженерія важлива у цивільному будівництві, але також має застосування у військових, гірничих, нафтових та інших інженерних дисциплінах, які стосуються будівництва, що відбувається на поверхні або в землі. Геотехнічна інженерія використовує принципи механіки ґрунту та механіки гірських порід для вивчення підземних умов і матеріалів; визначити відповідні фізико-механічні та хімічні властивості цих матеріалів; оцінити стабільність природних схилів і техногенних родовищ грунту; оцінювати ризики, пов'язані з умовами території; проектування земляних і будівельних фундаментів; та контролювати умови будівництва, земляні роботи та фундаментне будівництво[1][2]

Типовий проект геотехнічної інженерії починається з огляду потреб проекту, щоб визначити необхідні властивості матеріалу. Далі йде дослідження ділянки ґрунту, породи, розподілу пошкоджень і властивостей корінних порід на та нижче території, що представляє інтерес, для визначення їхніх інженерних властивостей, включаючи те, як вони будуть взаємодіяти з, на або в запропонованій конструкції. Дослідження ділянки необхідні для того, щоб отримати уявлення про територію, на якій буде здійснюватися інжиніринг. Дослідження можуть включати оцінку ризику для людей, майна та навколишнього середовища від природних небезпек, таких як землетруси, зсуви, вибоїни, зрідження грунтів, сміття та кам'яні падіння.

Інженер-геотехнік потім визначає та проектує тип фундаментів, земляних робіт та / або підстилів дорожнього покриття, необхідних для спорудження споруджених штучних споруд. Фундаменти спроектовані та побудовані для споруд різних розмірів, таких як висотні будівлі, мости, середні та великі комерційні будівлі, а також менші споруди.

Джерела[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Terzaghi, K., Peck, R.B. and Mesri, G. (1996), Soil Mechanics in Engineering Practice 3rd Ed., John Wiley & Sons, Inc. ISBN 0-471-08658-4
  2. Holtz, R. and Kovacs, W. (1981), An Introduction to Geotechnical Engineering, Prentice-Hall, Inc. ISBN 0-13-484394-0