Герас (міфологія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

У грецькій міфології Герас ([ˈɪərəs], дав.-гр. Γῆρας) був богом старості . Він зображався у вигляді крихітного зморщеного старого. Протилежністю Гераса була Геба, богиня молодості. Його римським еквівалентом був Сенект. Він відомий насамперед із малюнків на вазах, які зображують його з героєм Гераклом ; міфічна історія, яка надихнула ці зображення, втрачена.

Сім'я[ред. | ред. код]

За словами Гесіода, Герас був сином Нікса . [1] Гігін додає, що його батьком був Ереб . [2]

Призначення[ред. | ред. код]

Герас у втіленні в людей представляв чесноту: чим більше gēras людина набуває, тим більше kleos (слави) і arete (досконалості та хоробрості) вона має. У давньогрецькій літературі споріднене слово géras (γέρας) також може означати вплив, владу чи владу; особливо те, що походить від слави, гарної зовнішності та сили, досягнутої завдяки успіху в битві чи змаганні. Подібне використання цього значення можна знайти в «Одіссеї » Гомера, де присутня очевидна стурбованість різних царів щодо géras , який вони передадуть своїм синам через їхні імена. [3] Занепокоєння є значущим, оскільки вважається, що в цей час царі (наприклад, Одіссей) правили за загальною згодою, враховуючи могутність їхнього впливу, а не спадково . [4] [5] Грецьке слово γῆρας ( gĕras ) означає «старість» або в інших джерелах «мертва шкіра» чи «скинута луска змії»; це слово є коренем англійських слів, наприклад «геріатричний». [6]

Примітки[ред. | ред. код]

 

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Hesiod, Theogony 225
  2. Hyginus, Fabulae Preface
  3. The Internet Classics Archive | The Odyssey by Homer. classics.mit.edu. Архів оригіналу за 6 січня 2011. Процитовано 4 липня 2019. 
  4. For an example of this, see Homer, The Odyssey, 24.33-34
  5. Thomas, C. G. (1966). The Roots of Homeric Kingship. Historia: Zeitschrift für Alte Geschichte 15 (4): 387–407. ISSN 0018-2311. JSTOR 4434948. 
  6. Архівована копія. Архів оригіналу за 5 грудня 2021. Процитовано 5 грудня 2021.