Герберт Гувер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Герберт Кларк Гувер
Herbert Clark Hoover
Герберт Кларк ГуверHerbert Clark Hoover

Час на посаді:
4 березня 1929 — 4 березня 1933
Віце-президент   Чарльз Кертіс
Попередник Калвін Кулідж
Наступник Франклін Рузвельт

Народився 10 серпня 1874(1874-08-10)
Вест Бранч, штат Айова
Помер 20 жовтня 1964(1964-10-20) (90 років)
Нью-Йорк, штат Нью-Йорк
Політична партія Республіканська партія США
Дружина Лу Генрі Гувер
Професія гірничий інженер, бізнесмен
Релігія квакер
Підпис Herbert Hoover signature.gif

(англ. Herbert Clark Hoover; нар. 10 серпня 1874 — пом. 20 жовтня 1964) — тридцять перший президент США з 1929 по 1933, від Республіканської партії.

Біографія[ред.ред. код]

Hoover Campaign.jpg

Народився в Айові в сім'ї квакерів. Рід мав німецьке походження (первинне прізвище huber). Почав кар'єру як успішний гірничий інженер. Міністр торгівлі з 1921 до 1928. У 1920-ті роки Гувер керував ARA — добродійною організацією, що надавала у тому числі допомогу голодуючим в Поволжі. Теоретик адміністрування, він стверджував, що є науково обґрунтований вихід зі всіх соціальних і економічних криз.

Проте правління Гувера, вибраного президентом в 1928, ознаменувалося важкою економічною кризою — Великою депресією; політика laissez-faire (державного невтручання в економіку) довела своє повне банкрутство. Зійшла нанівець і репутація Гувера як вдалого менеджера, не зважаючи на ряд спроб зменшити масштаби кризи, — на ті часи дуже сміливих спроб (збільшення податків і зростання державних витрат викликали навіть асоціації з лівою і соціалістичною політикою). Традиційно Гувера прийнято звинувачувати як президента, що не зумів запропонувати ефективної стратегії виходу з ситуації, на зразок Нового курсу його наступника Франкліна Рузвельта. Багато істориків, проте, вважають, що Гуверу просто не пощастило: на піку кризи жодні заходи не допомагали, і найдіяльніший президент наткнувся б на границі своїх повноважень, а реформи Рузвельта були здійснені і стали ефективними, коли нижча точка депресії була вже позаду. 1932 року Гувер зазнав нищівної поразки від Рузвельта, що переміг майже у всіх штатах; причиною поразки, окрім кризи, що продовжувалася, вважають харизматичність і дар слова Рузвельта, непопулярність сухого закону і нездатність Гувера до внутрішньополітичних компромісів. Надалі був критиком етатистської політики Рузвельта, а потім виступав за те, щоб не втручатися в Другу світову війну і надати всю Європу Гітлеру. При Трумені і Ейзенхауері Гувер головував в комісії з реформи державного апарату, написав багато публіцистичних і історичних праць і до кінця свого довгого життя загалом реабілітувався в очах громадськості. Йому були влаштовані державні похорони.

На честь Герберта Гувера була названа Гребля Гувера.

Промови і виступи[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]


Попередник:
Калвін Кулідж
19231929
Seal of the President of the United States.svg
31-й Президент США

4 березня 19294 березня 1933
Наступник:
Франклін Рузвельт
19331945