Герб Єгипту

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Єгипту
Coat of arms of Egypt (Official).svg
Деталі
Носій Єгипет
Затверджений 1984
Девіз араб. جمهورية مصر العربية
(Арабська Республіка Єгипет)

Герб Єгипту (араб. شعار مصر‎) — являє собою беркута, який дивиться вправо і трохи вгору.

Опис[ред. | ред. код]

«Беркут Салах ад-Діна» тримає напис, на якому написано назву держави арабською мовою: Арабська Республіка Єгипет. На місці серця беркута знаходиться щит з кольорами прапора — але у вертикальній замість горизонтальної конфігурації.

У союзі з Сирією у складі Об'єднаної Арабської Республіки (19581961) і до 1971 року, на щиті розташовувалися дві зірки. У період між 1972 та 1984 роками беркут був замінений на золотого яструба, як частина символіки Федерації Арабських Республік.

Беркут як символ Салах ад-Діна є предметом диспутів для археологів. Символ беркута був знайдений на західній стіні цитаделі Каїру (побудованої Салах ад-Діном), і тому багато хто припускають, що він є його особистим символом. Існує, однак, мало доказів цього. Беркут був згодом прийнятий як символ арабських націоналістів у Іраку, Палестині та Ємені (а раніше в Лівії).

Історія[ред. | ред. код]

Coat of Arms of the Sultan of Egypt.svg
Герб Єгипетського Султанату 1914—1922 Щоб показати свою незалежність від Османської Порти Мухаммад Алі представив новий єгипетський герб із зображенням півмісяця з трьома зірками на червоному полі. Передбачається, що це має символізувати перемоги його армії на трьох континентах (в Африці, Азії і Європі), і його власний суверенітет над Єгиптом, Суданом і Хіджазом.
Coat of arms of Kingdom of Egypt (blur color).svg
Герб Королівства Єгипет 1922—1953 На гербі королівства в блакитному полі — три п'ятипроменеві зірки над півмісяцем, повернутим рогами вгору; всі фігури — срібні. Щит оточений ланцюгом вищого державного ордена Мухаммада Алі. Герб покладено на пурпурову, підбиту горностаєм і прикрашену золотими шиттям і бахромою мантію, спадаючу з королівської корони, яка повторюється безпосередньо над щитом. Іноді щиток герба неправильно забарвлювався в зелений колір, згідно забарвлення нового прапора королівства.

Три зірки символізують три складових Королівство території: Єгипет, Нубію і Судан; зелений колір означає сільськогосподарську природу країни, а також символізують домінуючу релігію іслам.

Coat of arms of Egypt (1953–1958).svg
Герб Республіки Єгипет 1953—1958 Основою для герба Республіки Єгипту, прийнятого в 1953 році став золотий стилізований орел Саладіна, на грудях якого розмістився зелений круглий щиток із зображенням срібного півмісяця, зверненого рогами вгору і трьома зірками над ним — малюнка єгипетського прапора.
Coat of arms of the United Arab Republic (1958–1971).svg
Герб Об'єднаної Арабської Республіки 1958—1971 Баасистський уряд Сирії в січні 1958 року запропонував Єгипту об'єднання з Сирією. Гербом ОАР був зроблений модифікований «орел Саладіна», що отримав чорні крила і хвіст. На грудях орла поміщений щиток, що повторює малюнок нового прапора у вигляді вертикальних смуг червоного, білого і чорного кольорів із зображенням посередині одна над іншою двох зелених п'ятикутних зірок — символів Єгипту та Сирії. Червоний колір символізує боротьбу з колоніальним режимом, білий — «безкровну» революцію 1952 року, чорний — закінчення гніту британського колоніального режиму. В лапах орел тримає зелений картуш з обрамленням, на якому дано назву держави арабською мовою: الجمهورية العربية المتحدة (аль-Джумхурія аль-Арабія аль-Муттахіда, «Об'єднана Арабська Республіка»).
Coat of arms of the Federation of Arab Republics.svg
Герб Федерації Арабських Республік 1972—1977 У 1972 р створена Федерацію Арабських Республік (ФАР), куди увійшли Лівія, Єгипет і Сирія. Гербом ФАР став золотий яструб. На його грудях розташовувався повністю золотий щиток. В лапах птах тримала сувій, на якому було накреслено повна назва держави — اتحاد الجمهوريات العربية, трохи вище — два пшеничних колоски.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання[ред. | ред. код]