Герб Іракського Курдистану

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Герб Іракського Курдистану
Coat of Arms of Kurdistan.svg
Деталі
Носій Іракський Курдистан

Емблемою Регіонального уряду Курдистану є орел, який своїми крилами утримує сонці. Сонце складається з трьох кольорів: червоного, жовтого і зеленого, які складають курдська прапор. Орел стоїть на стрічці чорного кольору, на якій написані слова «Регіональний уряд Курдистану» курдською, арабською та англійською мовами (зверху вниз).

Емблема регіонального уряду базується на древніх символах: зображення орла веде до Мідії, сонце з давнини ототожнювалося у народів межиріччя із символічним уявленням північної Месопотамії (територія сучасного Курдистану).

На емблемі також присутнє число 4, орел має в кожному крилі 4 пера, хвіст складається з 4 пір'їн, сонце має 4 червоних і зелених променів. Це пов'язано з тим, що територія Курдистану розділена між 4 державами (Туреччина, Ірак, Іран і Сирія), а також тим, що Іракський Курдистан сформований з 4 північноіракських провінцій — Ербіль, Дахук, Кіркук і Сулейманія.

Орел також асоціюється з султаном Саладіном (він був курдського походження), емблема якого (орел Саладіна) з середини 20-го століття, стала символом арабського націоналізму, і становить основу національних емблем Єгипту, Іраку, Палестини, а також раніше використовувався в емблемах Об'єднаної Арабської Республіки, Лівії і Південного Ємену.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]