Герб Азорських островів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Азорських островів
Azr.png
Деталі
Носій Азорські острови
Нашоломник Яструб
Щит іспанський
Щитотримачі Бики
Девіз Antes morrer livres que em paz sujeitos
Ранні версії Crest of the Azores.gif
Використання 1820 р.

Герб Азорських островів — один з офіційних символів Азорських островів. Являє собою срібний щит з синім орлом, з облямівкою червоного кольору з 9 зірками. Над щитом розміщений шолом і нашоломник у вигляді синього орла з 9 срібними зірками.

Геральдичний орел на гербі представляє яструба, спільний мотив у геральдиці Азорських островів. Існує версія, за якою назва островів походить від слова «Açor» — яструб. За легендами мореплавців, яструби летіли до своїх гнізд і показали шлях до островів. Проте існує одна суперечність — цей птах не водиться в цьому регіоні. Дев'ять зірок на гербі означають дев'ять островів архіпелагу.

Щит підтримують два приковані чорні бики. Внизу девіз Antes morrer livres que em paz sujeitos («Краще померти вільним, ніж бути поневоленим»). Бики підтримують по флагштоку. Прапори мають християнські символи: лівий прапор — червоний хрест португальського ордена Христа на білому полі; правий прапор — білий голуб, накладений на золоті промені у вигляді хреста — символ Святого Духа — на червоному тлі, прапори обрамлені золотом.

Див. також[ред. | ред. код]