Герб Башкортостану

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Герб Республіки Башкортостан є державним символом Республіки Башкортостан. Прийнятий Парламентом Республіки Башкортостан 6 липня 1999 року. Значиться за № 164 у Державному геральдичному реєстрі Російської Федерації.

Опис[ред. | ред. код]

Герб Республіки Башкортостан являє собою зображення пам'ятника Салавату Юлаєву на тлі висхідного сонця і його променів, уписане в коло та обрамлене національним орнаментом. Нижче зображені суцвіття кураю та стрічка, пофарбована в кольори державного прапора Республіки Башкортостан, з написом по білому полю: «Башкортостан». У колірному зображенні герба пам'ятник Салавату Юлаєву й орнамент — золотавого, квітка кураю — зеленого, сонце, що сходить — світло-золотавого, промені сонця — жовтого, тло між пам'ятником і орнаментом — білого, внутрішня й зовнішня окружності — темно-золотавого кольору.

Салават Юлаєв — башкирський національний герой, народний поет, що оспівував подвиги башкирських богатирів, рідну природу, його творчість перейнята духом боротьби проти всякого гніту й передавалося з вуст у вуста. Однак на гербі зображена не конкретна особистість. Пам'ятник Салавату — узагальнений образ джигіта-воїна, борця за волю й справедливість, він символізує дружбу і єднання народів Башкортостану.

Галерея[ред. | ред. код]

Галерея гербів радянського періоду[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]