Герб Біскайї

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Біскайї
Escudo de Bizkaia 2007.svg
Escudo histórico de Vizcaya s XV a XX.svg
Історичний герб Біскаї (до 1986 р.)
Деталі
Носій Біскайя
Затверджений 1986

Герб Біскайї - символ провінції Біскайя, що був затверджений Положенням 12/86, від 15 грудня 1986 року в посвідченні ознак історичної території Біскай і випрямляється за пропозицією загальних зборів у 2007 році:

Опис[ред. | ред. код]

Набір оточений короною, складеною з двох зелених гілок дуба із золотими жолудями. Цей щит заснований на традиційних гербах сеньйорів Біскайї. Дуб ідентифікується як дерево Герніки. Дуб завжди був одним із елементів гербів сеньйорів Біскайї.

З моменту створення в XIV столітті герб Біскайї включав двох чорних вовків, що тримають у зубах срібних ягнят, які були символом Ароського дому та щитотримача-лева.

У 1894 р. [1] Сабіно Арана, засновник Баскської націоналістичної партії, заявив, що вовки представляли лордів і є як "екзотичними елементами" в автентичній біскайській історичній традиції [2]. Арана не знав, що обидва вовки походять від Жуана Журіа, міфічного героя засновника Сеньйорії Біскайї.

Сабінська пропозиція також ліквідувала голову лева, бо "це символ іспанців". [1] Так, вовки та леви зникли з націоналістичного герба Біскайї, і відповідно, герба Країни Басків, створеного в ті самі дати.[2] У 1986 році вовків та левів також було вилучено з офіційного щита Біскайї.

Галерея[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Список літератури[ред. | ред. код]

  1. а б Crónicas de Bilbao y de Vizcaya. Txertoa. 1997. с. 77. ISBN 84-7148-328-9. 
  2. а б Perspectiva del nacionalismo vasco. Integración y asimilación. Revista internacional de sociología (45): 64. 1983. 

Зовнішні посилання[ред. | ред. код]