Герб Воєводини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Воєводини
Coat of arms of Vojvodina.svg
Tradicionalni grb Vojvodine.svg
Традиційний герб Воєводини
Деталі
Носій Воєводина
Затверджений 28 червня 2002

Герб Воєводини - два герби автономії Автономної Області Воєводини (розташований у північній Сербії), що прийнятий 28 червня 2002 року (офіційний герб) та 5 вересня 2016 р. (традиційний герб)[1]. Два герба мають рівний статус у рішенні провінційної асамблеї про виникнення і використання символів та традиційних символів П. А. Воєводіна, прийнятого в 2016 році[2].

Опис офіційного герба[ред. | ред. код]

Герб заснований на історичному гербі сербської Воєводини із прапора Національної гвардії Земуна зразка 1848 року.

Три поля герба Воєводини поєднують герби трьох історичних районів Воєводини XVIII століття:

Герб Бачки
  • Герб Бачки був наданий Леопольдом I, імператором Святим Романом (1657-1705) у 1699 році. Пізніше (1861) він зберігся в окрузі Батш-Бодрог. Опис: у блакитному полі на зеленій траві стоїть св. Павло, одягнений у блакитну сорочку та коричневу тогу з золотим німбом, що тримає у правиці недоречний срібний меч з золотим поясом і чорною книжкою (Біблія). Район Бачка-Бодрог був розділений між Югославією та Угорщиною після Першої світової війни. Північна частина її пізніше була включена до графства Бач-Кискун Угорщини, яка також використовує герб зі св. Павлом у його половині.
  • Герб Банату - золотий лев із шаблею у правиці, був гербом банату Темесвар. Це була земля австрійської корона, від 1718 року, коли територія була захоплена в Османській імперії, і до 1779 року, коли автономія була скасована. Герб Банату походить від найстарішого герба Габсбурґів. Герб позначав землю як власне володіння імператора (звідси лев, тільки без коронки), що знаходиться на межі з Османською імперією (шабля в левовій лапі). В даний час герб використовується лише в частині Банату у Воєводині. Румунії має свій символ Банату: міст з двома арочними отворами на хвилях, з якого виникає банатський лев із шаблею. Половина лева також є на гербі Тімішского повіту Румунії.
Герб Срему
  • Герб Срему наданий в 1747 р імператрицею Марією Терезою з Австрії. Сучасний хорватський повіт Вуковар-Сирмия використовує подібний герб: три білі хвилі на синій, що символізують три річки Срему: Босут, Саву і Дунай. Олень знаходиться неподалік від зеленої тополі. Дерево змінилося протягом всієї історії. В оригінальному гранті дерево було кипарисним деревом. Сучасний хорватський дизайн віддавав перевагу тому, щоб зробити його дубом, який поширений у регіоні і є своєрідним національним символом. Подібним чином, тополя пов'язана з Сербією (королівська родина виникає з місця Топола).

Опис традиційного герба[ред. | ред. код]

Опис виду традиційного герба:

« Герб Автономної провінції Воєводина - це традиційний герб з 1848 р. З червоним щитом, на якому розташований срібний хрест між чотирма золотими окулярами, краями (краями), що стоять перед стовпом хреста. Щит знаходиться під загрозою відкритого вінка, що складається з лівої частини гіпсу та правої сторони оливкової гілки натуральних квітів, які зв'язані блакитною стрічкою. Щит лежить на герцогства Порфирі з трьома наборами, що висять під закритою герцогською короною, розділеною на дві частини, що покривають середній порфір[3] »

.

Історія[ред. | ред. код]

Історичний герб Сербської Воєводини був прийнятий 1848 року. У його центральній частині знаходиться сербський хрест. На лівій і правій стороні розташовані невеликі герби чотирьох історичних районів Сербської Воєводини: Срему, Банату, Бачки, Барані.

Герб увінчує угорська корона Святого Стефана. Корона була поміщена на герб, як символ наміру сербів створити власну автономію у складі Угорсього Королівства. Але від початку війни між сербами та угорцями намір було змінено на те, що Сербська Воєводина має бути повністю відокремлена від королівства Угорщини і безпосередньо підпорядкована Відню.

Джерела[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]