Герб Вільчи

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Герб Вільчи
Vilcha-gerb.png
Деталі
Носій Вільча

Герб Вільчи затверджений рішенням Вільчанської селищної ради УІ скликання від 20 листопада 2014 року.

Опис герба[ред.ред. код]

Герб селища Вільча являє собою геральдичний щит французької форми (чотирикутник, загострений до низу), який складається з двох рівних за висотою частин. В верхній частині герба селища Вільча на лазуровому ( синьому) полі зображений лелека та зірки . В нижній частині герба на золотому полі зображене помаранчеве сонце з елементами атомної структури та дзвоном з написом « Чорнобиль». Навколо зелений вінок.

Щит вміщено на золотому бароковому картуші та увінчано золотою сільською короною.

Символіка[ред.ред. код]

Помаранчеве сонце з елементами атомної структури та дзвоном з написом «Чорнобиль» - символізує одну із сумних сторінок історії селища, коли після вибуху на Чорнобильській АЕС селище повністю переселили на нове місце проживання до Харківської області. Подія сумна, але так само і героїчна – так як саме на залізничній станції Вільча проводилися основні доставки вантажу для ліквідації наслідків аварії.

Лелека – це виключно позитивний символ у більшості народів Європи, Азії, Америки і Австралії, емблема сонця, світла і добра. Лелека,що прилітає з теплих країв у кінці березня або на початку квітня, цілком природно асоціюється з весною і початком нового життя. Оскільки великий гордовитий птах абсолютно не боїться людини і в’є гнізда на дахах будинків або на верхівках дерев, щорічно повертаючись на старе, обжите місце, люди звикли розглядати її як ангела – хранителя домівки , яки мирний символ постійності і благополуччя.

Зірка – один з прадавніх символів людства, астральний знак, символ вічності, в європейській традиції з ХУІІІ століття символ високих прагнень,з кінця того ж століття – емблема щастя ( вираз «народитися під щасливою зіркою»)

Лазур або Синій – символізує великодушність, чесність, вірність і бездоганність, або просто небо.

Золото – символізує знатність, могутність і багатство, а також чесноти: силу, вірність, чистоту справедливість, милосердя і упокорювання

Посилання[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]