Герб Дарницького району

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Дарницького району
COA of Darnytsia Raion Big.svg
Версії
COA of Darnytsia Raion UHT.svg
Герб за стандартом УГТ
Деталі
Носій Дарницький район (Київ)
Затверджений 10 жовтня 2001

Герб Да́рницького райо́ну — офіційний геральдичний символ Дарницького району міста Києва, затверджений 10 жовтня 2001 року рішенням N17 сесії Дарницької районної ради.

Опис[ред. | ред. код]

Зелений щит в 1/3 нижній частині закінчується синьою основою. На ньому у верхній частині летить срібний лелека з червоними дзьобом та лапами, на кінцях кожного з крил по дев'ять чорних пір'їн. В середній частині герба міститься срібний лист осокора з сімома прожилками, а в нижній частині — на фоні синьої основи золота двоголова ладдя з червоним коштовним камінням у формі келиха-братини.

Щит увінчано срібною мурованою короною.

Пояснення символіки[ред. | ред. код]

Зелений колір щита є кольором надії, добробуту та процвітання. Синій колір основи є кольором миру, злагоди, мудрості та добробуту. Срібний колір символізує чистоту і благородство, золотий — тепло та достаток, а червоний — боротьбу за краще майбутнє.

Зелене поле щита є образом лісових масивів, що вкривають більшу частину району та прилеглої до його території.

Лелека є символом птаха, що за старовинними переказами в давній Україні-Русі символізувала Матір Славу — жіночий образ Святого Духа — покровительки України-Русі. В районному гербі вона символізує повернення державності України, щасливий сучасний розвиток району, добро, спокій, оновлення.

Хвиляста основа символізує Дніпро-Славуту, до берегів якого в старовинні часи приносили дари Великим князям Київським, і які в сучасній період поєднують Дарницький район з іншими районами міста Києва.

Лист осокора символізує одну з давніх місцевостей — селище Осокорки, що виникло на місці осокорових лісів, відомості про яке ще в 1070 р. залишив князь київський Всеволод Ярославович, подарувавши ці землі Видубицькому монастирю. В сучасний період Осокорки разом з колишніми селищами лівого берегу — Червоний хутір, Позняки та Бортничі є складовими частинами району.

Золота двоголова ладдя з червленим коштовним камінням у формі келиха-братини, засвідчує причетність сучасної території Дарницького району до славного стародавнього минулого міста Києва та невід'ємну територіальну єдність з територією сучасної столиці України — містом-героєм Києвом.

Срібна міська корона (лат. corona muralis) є ознакою муніципальної геральдики. Герби міст та їхніх дільниць традиційно увінчуються саме мурованою короною.

На гербі, який символізує сьогодні Дарницю — птах і блакитна Дніпровська вода. Знавці символіки відзначають, що в цих знаках зосереджена позитивна енергетика, яка має потужну перспективу і спонукає до примноження добра.

Джерела[ред. | ред. код]