Герб Домініки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Домініки
Деталі
Носій Домініка
Затверджений 21 липня 1961
Щитотримачі Двоє сіссеру
Девіз «Après le Bondie, C’est la Ter»

Герб Доміні́ки — офіційний геральдичний символ острівної держави карибського басейну Домініка. Герб було прийнято 21 липня 1961.

Герб являє собою щит синьо-жовтих кольорів, який підтримують два золотих папуги сіссеру (імператорські амазони). Щит поділений хрестом на чотири частини. Хрест є символом Христового Розп'яття та Воскресіння. Він вказує на історію острова (вважається, що Колумб відкрив острів у неділю; 3 листопада 1493 року (до речі, сама назва острова походить від латинського Dies Dominica — День Господній). На щиті зображений човен (зліва внизу), банан (справа внизу), пальма (зліва зверху) та жабка (справа зверху). Човен символізує панівне становище країни в Карибському морі; банан — один з основних складових сільського господарства Домініки; жабка — домініканська гірська жаба — є ендеміком Домініки та характерним прикладом її фауни[1]; а пальма є символом миру.

Над щитом знаходиться лев, який гарчить; його голова спрямована наліво. Лев є символом колишньої належності країни до Британської імперії. Під гербом — жовта стрічка із національним девізом Домініки: Після Бога — земля (фр. «Après le Bondie, C’est la Ter»[2]). Девіз вказує на важливість сільського господарства у Домінці[1].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Герб Доминики[недоступне посилання з липня 2019] (рос.)
  2. Насправді девіз написаний не на чистій французькій мові, а на місцевій креольській, яка є дещо викривленою версією французької.

Література[ред. | ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання[ред. | ред. код]