Герб Краматорська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Краматорська
Kramatorsk gerb.png
Деталі
Носій Краматорськ
Затверджений 24 вересня 2008
Корона срібна міська
Щит іспанський

Герб Крамато́рська — офіційний символ міста Краматорська, затверджений міською радою 24 вересня 2008 року.

Автори герба: Гречило Андрій Богданович (місто Львів, голова Українського геральдичного товариства); Коцаренко Володимир Федорович (місто Краматорськ, краєзнавець).

Опис[ред. | ред. код]

У синьому полі щита золота шестерня, в якій золоті силуети двох кауперів, заводської труби та домни; у золотій главі три зелені кленові листки.

Щит вписано в декоративний картуш, увінчаний срібною міською короною. Під картушем покладені навхрест срібні кирка та кайло, перевиті жовто-синьо-жовтою стрічкою з золотим написом «КРАМАТОРСЬК».

Зміст символів[ред. | ред. код]

Золота глава — багатство, сила, вірність, постійність.
Синє поле — слава, честь.
Три зелені кленові листки уособлюють Краматорськ як місто-сад.
Шестерня, каупери, заводська труба та домна символізують доленосні для розвитку міста галузі промисловості — машинобудування та металургію.
Кирка та кайло вказують, що місто виникло завдяки будівництву Курсько-Харківсько-Азовської залізниці й є важливим промисловим центром.

Історія міського герба[ред. | ред. код]

радянський герб

Старий герб було розроблено у 1968 році до 100-річчя міста. Автор герба — художник Петро Федорович Дяченко. Одразу проект затверджено не було, однак розтиражовано. Так, було відчеканено бронзову пам'ятну медаль з приводу ювілею, і на ній зображено герб, ще не затверджений виконкомом. Тільки 5 серпня 1970 року було прийнято рішення № 346 виконавчого комітету Краматорської міської Ради депутатів трудящих «Про затвердження герба міста Краматорська». Рішення підписане головою виконкому П. Мостовим. У положенні про герб записано: «Герб міста Краматорська — це символічне втілення в художній формі славних традицій міста та характеру основного виробництва. Герб затверджує комуністичні ідеали досягнення Радянської влади в розвиток індустрії міста машинобудівників. Розкриваються ці ідеали простими, лаконічними й узагальненими засобами зображення».

Герб становив собою червоний геральдичний щит із зображенням на ньому великої золотої шестерні, що символізує місто машинобудівників. Всередині шестерні знаходиться декілька золотих силуетів: каупери і заводські димарі символізують металургію; крейдяна гора вказує на сировину для цементної промисловості; дерево, підкреслене прямою лінією, означає озеленене місто з рівними вулицями. Відомі також й інші кольорові варіанти герба.

12 листопада 2007 року міський голова Краматорська Генадій Костюков оголосив конкурс на найкращий варіант нових символів міста.
9 квітня 2008 року відбулося засідання конкурсної комісії. На конкурс надійшло 4 варіанти нового герба.

  • Інженера НКМЗ, Володимира Іванова
  • Художника-оформлювача Сергія Супруна
  • Інженера НКМЗ Автанділа Стуруа
  • Краєзнавця Володимира Коцаренка та геральдиста Андрія Гречила.

Переможцем конкурсу став проект Володимира Коцаренка та Андрія Гречила з зображенням Святої Катерини й фасаду Палацу культури й техніки НКМЗ. Але на розгляд міської ради комісія рекомендувала винести змінений варіант без Святої Катерини.

Використання герба[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]