Герб Лівану

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Лівану
Деталі
Носій Ліван
Затверджений 1991
Щит червоний з білим вигином, у який поміщено кедр — символ Лівану

Герб Лівану (араб. شعار لبنان‎‎) — один з офіційних символів держави.

Опис[ред. | ред. код]

Складається з червоного щита з білим вигином, у який поміщене дерево — кедр. Герб дуже схожий на прапор Лівану, за винятком горизонтальної смуги на прапорі, що міняється на вигин.

Кедр — традиційний символ Лівану, пов'язаний із християнством, (див. Псалом 91:13 — «Праведник цвіте, як пальма, піднімається подібно кедру на Лівані»). Кедр є також символом безсмертя. В XVIII столітті кедр стає символом християнської секти Маронітів, що поширила свій вплив переважно в Сирії та Лівані.

Пізніше, коли Ліван став частиною французьких володінь, використовувався французький триколор із зображенням кедра в центрі прапора. Кольори прапора пізніше змінилися на червоний і білий, а кедр залишився незмінним. Червоний і білий колір ототожнюються із кланами каузитів і єменитів відповідно. Ці клани були найвпливовішими в Лівані з VII по XVIII століття. Пізніше білий колір прапора став означати чистоту снігу ліванських гір (ширше — чистоту помислів народу країни), червоний — кров, пролиту в боротьбі проти оттоманських, французьких і інших колонізаторів.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання[ред. | ред. код]