Герб Норвегії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Норвегії
Версії
Малий герб
Деталі
Носій Норвегія
Затверджений 20 травня 1992

Герб Норвегії — один із найстаріших європейських гербів. Він бере свій початок від герба королівської сім'ї. Сучасний варіант офіційно використовується (у вжитку) з 20 травня 1992.

Історія герба[ред. | ред. код]

Хаакон Старий використовував щит з левом. Перші відомості, що збереглися, про його кольори містяться в Королівській сазі, написаній в 1220 році.

У 1280 король Ерік Магнуссон додав корону і срібну сокиру до зображення лева.

Дизайн герба послідовно мінявся впродовж довгих років. У пізньому середньовіччі ручка сокири поступово подовжувалася, сокира стала схожа на алебарду. Ручка зазвичай була зігнута згідно з формою щита або монети. Офіційно алебарда була замінена сокирою указом короля в 1844 році. У 1905 році вид герба для короля і уряду знов був змінений, повернений середньовічний зразок, з трикутним щитом і левом, що стоїть вертикально. Відповідальним за цей малюнок був художник Еліф Петерсен. Спрощений вигляд був представлений в 1937 і злегка змінений з дозволу короля 20 травня 1992 року.

Щит завжди зображають увінчаним королівською короною. Проте під час Другої Світової Війни Квіслінг ухвалив рішення використовувати герб без корони як офіційний.

Королівський герб[ред. | ред. код]

Окремим королівським Указом від 30 грудня 1905 вводився королівської герб Норвегії, який повинен був стати особистим гербом голови держави, і відрізнявся від Державного герба тим, що некоронований норвезький гербовий щит розташовувався на тлі пурпурової на горностаї мантії, із золотою бахромою, коронованої норвезькою королівською короною. Щит оточувал ланцюг ордена Св'ятого Олафа.

Галерея[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання[ред. | ред. код]