Герб Об'єднаних Арабських Еміратів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Emblem of the United Arab Emirates.svg
Колишній герб ОАЕ (1973—2008)

На гербі Об'єднаних Арабських Еміратів зображений жовтий сокіл — символ єдиновладдя в країні, більшу частину якої займає пустеля. Хвостове оперення символізує сім еміратів — 7 пір'їн.

Якщо раніше соколине полювання було для жителів узбережжя засобом добування їжі, то нині воно збереглося у вигляді елітарної розваги, доступного лише найбільш забезпеченим людям. Зараз в ОАЕ таке полювання заборонене (заради збереження поголів'я пустельних тварин), і аматорам цього спорту доводиться літати в інші пустельні країни, наприклад, в Туркменістан. У Дубаї існує спеціальна лікарня для соколів з устаткуванням для анестезії, серцевими стимуляторами й рентгенівськими апаратами.

На груди в сокола в червоному колі (символ мужності й незалежності в боротьбі за волю) по блакитних морських хвилях плавно сковзає дерев'яна шхуна «доу». Саме на таких судах виходили в море арабські нирці за перлами. І не тільки вони — море борознили войовничі пірати. Торгівля й морська справа здавна були основними заняттями жителів узбережжя. Із Заходу й Сходу в порти Аравійського півострова з'їжджалися ювеліри, торговці перлами й коштовностями.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання[ред.ред. код]