Герб Об'єднаних Арабських Еміратів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Emblem of the United Arab Emirates.svg

На гербі Об'єднаних Арабських Еміратів зображений жовтий сокіл - символ єдиновладдя в країні, більшу частину якої займає пустеля. Хвостове оперення символізує сім еміратів - сім пір'їн.

колишній герб ОАЕ (1973-2008)

Якщо раніше соколине полювання було для жителів узбережжя способом їжі, то зараз воно збереглося у вигляді елітарної розваги, доступного лише найбільш забезпеченим людям. Зараз в ОАЕ таке полювання заборонене (заради збереження поголів'я пустельних тварин), і аматорам цього спорту доводиться літати в інші пустельні країни, наприклад, в Туркменію. До речі, у Дубаї існує спеціальна лікарня для соколів з устаткуванням для анестезії, серцевими стимуляторами й рентгенівськими апаратами.

На груди в сокола в червоному колі (символ мужності й незалежності в боротьбі за волю) по блакитних морських хвилях плавно сковзає дерев'яна шхуна "доу". Саме на таких судах виходили в море арабські нирці за перлами. І не тільки вони - море борознили войовничі пірати. Торгівля й морська справа здавна були основними заняттями жителів узбережжя. Із Заходу й Сходу в порти Аравійського півострова з'їжджалися ювеліри, торговці перлами й коштовностями.