Герб Одеської області

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Одеської області
Coat of Arms of Odesa Oblast.svg
Деталі
Носій Одеська область
Затверджений 21 липня 2002 року
Щит Іспанський щит

Герб Оде́ської о́бласті є символом Одеської області, затверджений 21 липня 2002 року рішенням Одеської обласної ради.

Опис[ред. | ред. код]

Герб подається на іспанському щиті. Основне синє поле оточене широкою червоною каймою (бордюром). Головна гербова фігура — одеський срібний якір—кішка. На бордюрі горішня центральна фігура — золотий сніп колосся, обабіч ідуть шість золотих якорів, у центрі внизу — виноградне гроно. Довкола щита розміщено золотий вінок колосся, переплетений виноградною лозою.

Значення символів[ред. | ред. код]

Якір символізує надію та порятунок. Якір-кішка — символ торговельного мореплавства, зв'язок річкових та морських комунікацій. Якорі на бордюрі символізують військове значення та судноплавну базу. Сім якорів (якір-кішка та шість у бордюрі) відповідають кількості портів Одещини.

Сніп хліба символізує багатство та єдність людей, як колосків у снопу. Він є знаком хліборобства і степової частини Одеської області (давній герб Балти — золотий сніп у синьому полі).

Виноградне гроно символізує спільну ідею, внутрішню згоду. Символ відображає південну частину Одещини (знак Білгорода-Дністровського — виноградна лоза у червоному полі), а також виноградарство та виноробство.

Автори гербу: П. В. Бондаренко, М. В. Мурманов та художники Г. Ш. Фаєр і Л. Л. Брук.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]