Герб Радивилова

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Радивилова
COA Radvilov.PNG
Деталі
Носій Радивилів
Затверджений 16 квітня 1999

Герб Радиви́лова — офіційний символ міста Радивилів, районного центру Рівненської області, затверджений міською радою 16 квітня 1999 р.

Опис[ред. | ред. код]

Герб являє собою зображення мисливського ріжка зі срібними перев'язками і чорним ремінцем як елементу родового герба князів Радзивіллів — у золотому полі, над ними синій сигль «Р». Герб уписано в декоративний картуш, увінчаний срібною міською короною, що свідчить про статус поселення.

Князі Радзівіли з початку XVI ст. використовували як родовий герб, наданий імператором Священної Римської Імперії Максиміліаном: у золотому полі чорний одноголовий орел, на грудях якого синій щиток з трьома чорно-золотими мисливськими ріжками. Після практики герботворення XV-XVIII ст. в гербах приватновласницьких містечок фігурували символи їх власників.

У володінні Радзивилів перебувало багато міст і містечок, для них вживали модифікації герба роду, інколи з додаванням елементів, наприклад: один мисливський ріжок (Копиль), ріжок і княжа корона (Клецьк), половина чорного орла (Несвіж), два мисливських ріжки (Олика) і тому подібне. Виходячи з цього принципу, для сучасного герба міста були використані кольори (золотий, чорний і синій) і елемент (мисливський ріжок) з родового герба, що повинно було вказувати на роль князів в історії міста. Зображення букви «Р» указує на назву поселення.

Автори[ред. | ред. код]

Автори — А. Б. Гречило та Ю. П. Терлецький.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Гречило А., Терлецький Ю. Герби та прапори міст і сіл Рівненської області. — Київ, Львів, Рівне, 2002. — С. 54-55.

Посилання[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]