Герб Руанди

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Герб Руанди
Coat of arms of Rwanda.svg
Деталі
Затверджений 2001

Руанда – франкомовна держава, що знаходиться в центрі Африки, колишня колонія Німеччини ( 1899- 1916) і Бельгії ( 1916 – 1962). Однак історія її символів неоднозначна. Річ в тому, що з XV століття по сьогодні всередині держави триває боротьба двох ворогуючих племен – тутсі і хугу. А оскільки вожді другого племені найкраще йшли на контакт з європейськими колонізаторами, то саме основні привілегії отримувало саме хугу, в тому чмслі право обмежену автономію короля Руанди – представника їхнього племені.

Після здобуття незалежності в 1962 році відбулась жорстка конфронтація всередині держави, яка призвела до печальних наслідків громадянських воєн ( Геноцид в Руанді 1994 року). Але остаточну перемогу тутсі здобули лише в 2000 році, коли на президентських виборах переміг Кагаме. І він встановив новий герб, щоб назавжди забути про терор режиму хугу і позбутися їхніх символів. У 2001 році було встановлено новий герб, який досі вважається державним в Руанді. Причому прапор Руанди, при всіх режимах не мінявся. Однак це був третім гербом Руанди за увесь існування держави.

Герб Руанди
Coat of arms of Ruanda-Urundi.svg
Деталі
Затверджений 1922

В 1959 році тутсі підняли повстання проти правлячого режиму, що переросло в трирічну громадянську війну, яка закінчилась перемогою хугу при підтримці. Але тутсі використовували власний проект гербу, щоправда діяв він лише три роки, поки королем був представник племені тутсі, бо хугу вернули свій герб.

Герб Руанди був остаточно прийнятим у 2001 році, щоб відповідати системі квітів нового національного прапора країни. На гербі текст: «Республіка Єдності Руанди, Праці, Патріотизму». Центральні племінні пристрої за символами - на колесі із зубцями, яке оточене квадратним вузлом. Попередній герб датувався 1960 роком зеленого кольору з жовто-червоним відтінком і представляв світ, національну надію на майбутнє і розвиток. Згодом, герб і сам прапор були змінені, тому що вони стали тісно пов'язані з жорстокістю руандського геноциду.

Герб Королівства Руанди
[[Зображення:|230pxpx]]
Деталі
Затверджений 1959-1962

Посилання[ред.ред. код]