Герб Солонянського району

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Солонянського району
Coat of Arms of Solone raion.svg
px
Інша промальовка герба
Деталі
Носій Солонянський район
Затверджений 28 лютого 2001
Щит французький

Герб Солоня́нського райо́ну затверджений 28 лютого 2001 р. рішенням № 10-15/XXIII Солонянської районної ради.

Опис[ред. | ред. код]

На срібному щиті зелений пагорб, з-за якого встає золоте сонце без зображення обличчя, що випускає такі ж промені. Поверх променів зелений контур району, поверх усього золотий колос.

Значення[ред. | ред. код]

Курган вказує на давнє історичне минуле краю, що сягає часів існування Скіфської держави. Колос символізує сільське господарство — основну економічну галузь району. Сонце — символ енергії і добра.

Автор — І. Г. Костенко.

Комп'ютерна графіка — К. М. Богатов.

Історія[ред. | ред. код]

Попередній варіант герба

У гербі Солонянського району застосовано щит з лівобічним перев’язом, що утворює два поля – правобічне (верхнє синє) та лівобічне (нижнє зелене). Перев’яз складають відповідно: графічне зображення водойми (річки, ставка). В районі налічується більше двохсот таких об’єктів. Хвиляста жовта смуга символізує лани пшениці одного з найбільших сільськогосподарських районів Дніпропетровської області. На правому синьому полі щита – квітка соняшника, яка символізує сільське господарство. Соняшник накладається на обрій сонця, що символізує мудрість, могутність та тепло. На лівому зеленому полі щита зображено кургани, як історичну цінність Солонянського району (спеціалісти називають територію району долиною скіфських царів), де розташовувались близько п’ятисот курганів, включаючи кромлех 3-го тисячоліття до н.е.

Кінь (обернутий праворуч) символізує історичну подію – загибель на території району у 972 році, під час бою з ордою печенігів, великого Київського князя Святослава Ігоревича. Щит розташований на малиновому картуші, окантованому визирунком із стрічки, з під якого виглядає козацька зброя. З виникненням Запорізького козацтва землі району підпорядковуються козакам. На цій землі вони закладали свої села (зимівник), де проводили вільний, від перебування на Січі, час. Проживали взимку, займалися різноманітними ремеслами.

Авторська група:

  • Автор герба – Шерстюк Борис В’ячеславович
  • Комп’ютерний дизайн – Шерстюк Андрій Борисович
  • Консультант – Потап Олег Юхимович

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]