Герб Софії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Софії
BG Sofia coa.svg
Деталі
Носій Софія
Затверджений 1900
Щит Вирізний
Щитотримачі Лаврові гілки
Девіз РАСТЕ НО НЕ СТАРҌЕ
ЗРОСТАЄ, АЛЕ НЕ СТАРІЄ

Герб Софії — офіційний геральдичний символ столиці Болгарії Софії.

Опис та символізм[ред. | ред. код]

Герб Софії є вирізним геральдичним щитом, основне поле якого розділено на чотири рівнозначні частини. У верхній правій чверті на червоному тлі розміщено біле зображення профілю святої Софії — покровитель ниці міста. У верхній лівій чверті на жовтому тлі коричневим кольором зображено фасад найвідомішого символу міста — собору святої Софії. У нижній правій чверті у срібному полі розташовано зображення зеленої гори Вітоші. У лівій нижній чверті на синьому полі білим кольором зображено стародавній храм Аполлона, в якому розміщується термальне джерело.

В центрі герба розміщено зображення національного болгарського герба, який є щитом малинового кольору традиційної англійської форми, на якому стилізовано зображено золотого лева, який здійнявся на задні лапи.

Верхівку щита вінчає трипроменева королівська срібна корона з вежами. Корона уособлює статус міста як столиці держави, а також є символічним вираженням його сили та стійкості.

Як щитотримачі виступають дві зелені гілки лавра.

В нижній частині герба розміщено фігурно вигнуту девізну стрічку білого кольору, на якій чорними літерами нанесено напис «РАСТЕ НО НЕ СТАРҌЕ» (укр. ЗРОСТАЄ, АЛЕ НЕ СТАРІЄ).

За часів правління в країні Комуністичної партії на гербі також зображувалась червона п'ятикінцева зірка.

Сучасний міський герб Софії було затверджено 1900 року.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Флаги и гербы мировых столиц. Укл. К. Я. Нежинський. Москва. «Эксмо»-2009. ISBN 978-5-699-33497-1