Герб Софії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Герб Софії
BG Sofia coa.svg
Деталі
Носій Софія
Затверджений 1900
Щит Вирізний
Щитотримачі Лаврові гілки
Девіз РАСТЕ НО НЕ СТАРҌЕ
ЗРОСТАЄ, АЛЕ НЕ СТАРІЄ

Герб Софії — офіційний геральдичний символ столиці Болгарії Софії.

Опис та символізм[ред.ред. код]

Герб Софії є вирізним геральдичним щитом, основне поле якого розділено на чотири рівнозначні частини. У верхній правій чверті на червоному тлі розміщено біле зображення профілю святої Софії — покровитель ниці міста. У верхній лівій чверті на жовтому тлі коричневим кольором зображено фасад найвідомішого символу міста — собору святої Софії. У нижній правій чверті у срібному полі розташовано зображення зеленої гори Вітоші. У лівій нижній чверті на синьому полі білим кольором зображено стародавній храм Аполлона, в якому розміщується термальне джерело.

В центрі герба розміщено зображення національного болгарського герба, який є щитом малинового кольору традиційної англійської форми, на якому стилізовано зображено золотого лева, який здійнявся на задні лапи.

Верхівку щита вінчає трипроменева королівська срібна корона з вежами. Корона уособлює статус міста як столиці держави, а також є символічним вираженням його сили та стійкості.

Як щитотримачі виступають дві зелені гілки лавра.

В нижній частині герба розміщено фігурно вигнуту девізну стрічку білого кольору, на якій чорними літерами нанесено напис «РАСТЕ НО НЕ СТАРҌЕ» (укр. ЗРОСТАЄ, АЛЕ НЕ СТАРІЄ).

За часів правління в країні Комуністичної партії на гербі також зображувалась червона п'ятикінцева зірка.

Сучасний міський герб Софії було затверджено 1900 року.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Флаги и гербы мировых столиц. Укл. К. Я. Нежинський. Москва. «Эксмо»-2009. ISBN 978-5-699-33497-1