Герб Талалаївки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб смт. Талалаївка
Talalayivka.jpg
Деталі
Носій Талалаївка / Талалаївський район
Затверджений 26 березня 2004 року

Герб смт. Талала́ївка Талалаївського району Чернігівської області — символічний знак, що виражає історичні й духовні традиції Талалаївщини.

Геральдичну символіку району затверджено 26.03.2004 року 12 сесією Талалаївської районної ради 24 скликання.

Автор гербу: Пригара М. С.. Співавтор: Онищенко М. О.

Елементи гербової емблеми[ред. | ред. код]

В нижній частині щита розташовані стилізований фрагмент орнаменту з кераміки ХІ століття, знайденої археологами на території району[1], означає досвід, знання та спадщину минулих поколінь.

Центральною частиною герба є зображення брами з відчиненими воротами та надворітньою баштою, прообразом церкви, та серця в отворі воріт. Це обереги, що означають гостинність, щирість, сердечність, вірність, відкритість для добра та прагнення високого ідеалу та духовності.

У верхній частині герба над брамою обабіч розташовані лапчастий хрест і восьмипроменева зірка. Козацький хрест означає незалежність, волю, свободу та демократію і підкреслює належність краю до подій козацької доби (Гетьман Лівобережної України Іван Самойлович був сотником Красноколядинської сотні Прилуцького полку).

Восьмипроменева зірка, що уособлює сонце, часто використовувалася у козацькій символіці і є символом світла, постійності та довершеності.

Література[ред. | ред. код]

  1. Ю. Ю. Моргунов «Два городища ХІ-ХІІІ ст. на р. Ромен в Посуллі». «Наука» М. 1982

Джерела[ред. | ред. код]

  • Желіба І., Желіба О. Історія міських гербів Чернігівщини // Сіверянський літопис. – 1997. - № 3. – С. 38-41.