Герб Тринідаду і Тобаго

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Тринідаду і Тобаго
Деталі
Носій Тринідад і Тобаго
Затверджений 9 серпня 1962
Щитотримачі Червоний ібіс і червонохвоста чачалака
Девіз «Разом ми прагнемо, разом ми добиваємося» (англ. «Together We Aspire, Together We Achieve»)

Герб Триніда́ду і Тоба́го — офіційний геральдичний символ острівної держави карибського басейну Тринідад і Тобаго. Герб було прийнято 1962 року, після здобуття Тринідадом і Тобаго незалежності від Великої Британії. Проєкт герба створив спеціальний комітет, авторами твору були художник англ. Carlisle Chang і дизайнер англ. George Bailey.

Опис герба[ред. | ред. код]

У центрі герба — геральдичний щит, тотожний своїми кольорами до прапора Тринідаду і Тобаго. У нижній червоній частині зображено три відомі морські судна — Santa María, La Niña, та La Pinta, які нагадують про першовідкривача островів Христофора Колумба. Кількість кораблів символізує Святу Трійцю, на честь якої був названий острів Тринідад (ісп. Trinidad — Трійця). Зверху щита, у чорній частині, зображені дві пташки колібрі, що символізують багату флору й фауну островів[1]. Вважається, що індіанською назвою Тринідаду було саме «Земля Колібрі».

Щит підтримують два птахи — Червоний ібіс і червонохвоста чачалака. Вони є символом островів Тринідад і Тобаго відповідно. Над щитом зображений шолом, корабельний штурвал, а над ним — кокосова пальма (символ сільського господарства).

У нижній частині герба — омиті морем острови Тринідад (справа) і Тобаго (зліва)[1]. Нижче розміщена стрічка із національним девізом: «Разом ми прагнемо, разом ми добиваємося» (англ. «Together We Aspire, Together We Achieve»)

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Герб Тринидада и Тобаго. Архів оригіналу за 17 травня 2012. Процитовано 12 червня 2012. 

Література[ред. | ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання[ред. | ред. код]