Герб Хорватії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Хорватії
Coat of arms of Croatia.svg
Деталі
Носій Хорватія
Затверджений 21 грудня 1990

Герб Хорватії є щитом, на якому у формі шахівниці розташовано 25 червоних і білих квадратів. Зверху щит прикрашає стилізована корона, що складається з п'яти ланок у вигляді (зліва направо) старого історичного герба Хорватії, Республіки Дубровник, Далмації, Істрії і Славонії. Герб відомий з часів незалежного Хорватського королівства (XI століття).

Згідно зі старовинною легендою, квадрати шахового поля в гербі Хорватії з'явилися не випадково. Одного дня слов'янський правитель Светослав Суринія (X століття) зіграв з венеціанським дожем П'єтро II партію в шахи. Той, що виграв отримував право на володіння містами Далмації. За результатами партії це право дісталося Светославові, що й дало привід змалювати шахи на його гербі.

Герби у короні[ред. | ред. код]

Найстаріший відомий хорватський герб міститься на щиті, на блакитному тлі якого зображена золота шестипроменева зірка зі срібним молодим місяцем (так звана "Леліва").

Герб Республіки Дубровник, має вигляд двох червоних поясів на блакитному полі.

Герб Далмації містить три золоті короновані левині голови на блакитному полі.

Герб Істрії містить золоту козу з червоними копитами і рогами на блакитному полі.

Герб Славонії містить дві горизонтальні срібні хвилі на блакитному полі (які в деяких книгах згадується як дві річки, що вміщають Славонії, Драву і Саву), а також між пучками червоне поле, на якому куниця. У верхньому блакитному полі золота шестикутна зірка. Герб облямований червоною лінією.

Історія герба Хорватії[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]