Герб Швеції

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Герб Швеції
Greater coat of arms of Sweden.svg
Версії
Lilla riksvapnet - Riksarkivet Sverige.png
Малий герб Швеції
Деталі
Затверджений 11 квітня 1525 17 листопада 1905

Герб Швеції — Як визначено в Акті Швеції про національні герби 1982 року, Швеція має два національні герби - Великий і Малий.

Опис[ред.ред. код]

Малий Герб, який використовують частіше, є синім щитом з трьома золотими коронами, дві вгорі, одна внизу. Зверху щит увінчує корона, іноді щит облямовує золотий ланцюг Ордена Серафима (Орден Серафима, заснований у 1748 році, є найпочеснішою нагородою у Швеції). Зображення трьох корон використовувалося як емблема Швеції приблизно з 1336 року, коли три корони були вже відомі як символ "Трьох мудрих королів". Згідно з іншою теорією, король Маґнус Ерікссон (1319- 1364) затвердив емблему трьох корон як символ свого титулу - "Король Швеції, Норвегії та Сканії".

Великий Герб - це герб монарха, який використовують в особливих випадках уряд і ріксдаг. Герб бере початок від 1440-х років, коли служив печаткою короля Карла Кнутссона Бонде і відколи почав використовуватися. Щит на цьому гербі поділений на чотири частини, на ньому зображені три корони і "лев Фолькунґів" (тобто герб королівської династії, яка правила у Швеції від 1250-го по 1364 рік). У центрі міститься герб нинішньої королівської династії. На початку 19 ст. цей герб ухвалив щойно обраний наступником шведського трону французький маршал Жан-Батист Бернадот, який почав правити як король Карл XIV Юган. Герб складається з "мантії Вази", уособлення королівської династії Ваза (1523 - 1654), мосту, що символізує князівство Понте-Корво в Італії (дароване Бернадотові імператором Наполеоном 1806 року), Наполеонового орла та семи зірок.

Візуальна схема[ред.ред. код]

Blason Oscar II de Suède.svg
Armoiries Suède moderne.svg
Герб "Три корони"
Armoiries Suède ancien.svg
Герб роду Фолькунгів
Bernadotte coa.svg
Герб роду Бернадоттів
Armoiries famille Vasa.svg
Герб роду Ваза
Coat of Arms of Jean-Baptiste Bernadotte.svg
Початковий герб Жана Батіста Жюля Бернадота, князя де Понте Корво, маршала Франції (згодом короля Карла XIV Йоанна Шведського)

Coat of Arms of a Prince Souverain.svg
Стандартний шаблон герба для можновладних князів від Наполеона I з Першої Французької Імперії.

Napoleonic Eagle.svg
Наполеонівський орел

Див. також[ред.ред. код]