Герд Гонсік

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Герд Гонсік
Народився 10 жовтня 1941(1941-10-10) (75 років)
Відень, Австрія Австрія
Громадянство Австрія Австрія
Національність австрієць
Ім'я при народженні Gerd Honsik
Діяльність письменник
Відомий Ревізіонізм Голокосту

Герд Гонсік (* 10 жовтня 1941, Відень, Австрія) - австрійський журналіст, письменник, поет і ревізіоніст Голокосту[1].

Біографія[ред.ред. код]

Гонсік був активістом в австрійському "Volksbewegung" ("Народний рух"), також відомий як "Volksbewegung gegen Überfremdung" ("Народний рух проти проникнення іноземців")"[2] ("People's Movement") і "Ausländer-Halt-Bewegung" ("Рух - стоп іноземцям"), а також у ультраправій партії Австрії НДП. Він був засновником групи ополченців «Національний фронт», який відповідно до свого статуту проводив заходи щодо "скасування системи"[3]

Інколи підписувався псевдонімом "Gerhon Endsik" - анаграма його ім'я подовжена на дві літери, яка покликається з німецьким політичним терміном Endsieg ("остаточна перемога").

5 травня 1992 року Гонсік був оштрафований і засуджений австрійським судом у Відні до 18-місячного тюремного ув'язнення у зв'язку з його діяльністю як ревізіоніста Голокосту, зокрема видання книг, в одній з яких він викриває Симона Візенталя, в іншій під назвою "Виправдання Гітлера" (нім. Freisprüch für Hitler)він намагається виправдати деякі злочини нацистської епохи, в книзі "33 свідки, які свідчать проти брехні газових камер" (англ. 33 Witnesses against the Gas Chamber Lie) він заперечує існування в концтаборах газових камер як знарядь вбивства.

Після проголошення вироку подався у вигнання до Іспанії, щоб уникнути покарання у вигляді позбавлення волі. В Іспанії видавав щомісячний бюлетень ревізіоністського спрямування в стислому форматі під назвою "Стій!" ("Stop!"), що означає "Зупиніть ненависть і брехню!"[4].

В серпні 2007 року іспанська влада, відповідно до міжнародного ордеру на арешт, затримала Гонсіка в Малазі і екстрадувала його на батьківщину для відбування 18-місячного тюремного ув'язнення, до якого він був засуджений у 1992 р. за заперечення Голокосту[1]. Австрійський суд постановив виконати вирок 1992 року. Хонсік подав апеляцію, вимагаючи скоротити тюремний термін через свій похилий вік і поганий стан здоров'я, втім прокурори просили покарати письменника більш суворо. У результаті суд залишив вирок в силі: автор скандальних книг проводить в ув'язненні 18 місяців.

Поки Гонсік перебував за ґратами, обвинувачі підготували нову кримінальну справу, з більш широкою доказовою базою - за роки життя в Іспанії письменник розповсюдив в інтернеті безліч статей, що викривали, на думку австрійських прокурорів, його праворадикальні погляди. У рамках нової справи йшлося про статті, які 67-річний підсудний опублікував в Іспанії. 28 квітня 2009 року Гонсік був засуджений віденським судом присяжних до п'яти років тюремного ув'язнення за "рецидив", пізніше строк було скорочено до чотирьох років. Прокурор стверджував, що Хонсік є "одним з ідеологічних лідерів" європейського руху неонацистів і що його розповсюдження його "часописів ненависті " в школах порушує австрійське законодавство.

Публікації[ред.ред. код]

 • Lüge, wo ist dein Sieg? Dichtung eines österreichischen Dissidenten. Eigenverlag, Königstetten 1981
 • Freispruch für Hitler? 37 ungehörte Zeugen wider die Gaskammer. Hrsg. v. Burgenländischen Kulturverband, Wien 1988 (in Deutschland indiziert)
 • Schelm und Scheusal. Meineid, Macht und Mord auf Wiesenthals Wegen. Hg. Bright Rainbow-Limited, 1993
 • Sein letzter Fall. Dr. Herbert Schaller für Honsik gegen Simon Wiesenthal. 1996
 • Im Alcázar nichts Neues! Das Epos des Zwanzigsten Jahrhunderts. Hg. Göran Holming, Major a.D., 2002
 • Rassismus legal? Halt dem Kalergi-Plan. Hg. Bright Rainbow-Limited, o.J.- Zweite Aufl. udT: Rassismus legal? Der Juden drittes Reich. Verleger Bright-Rainbow, Castelldefells (Barcelona), 2005 ISBN 8492272554
 • Der Blumenkrieg. Sollen meine Bücher brennen? Aus den gerichtlich verfolgten Gedichtbänden des einschlägig vorbestraften Gerd Honsik. Hg. Burgenländische Kulturgesellschaft, o.J
 • Von Deutschlands Freiheitskampf - Die großen Balladen und die kleinen Verse des meistverfolgten Dichters Europas. Honsiks gesammeltes lyrisches Werk. Gibraltar, Wheatcroft Associacion, o.J
 • Fürchtet euch nicht. Wien, Eigenverlag, o.J.
 • Ein Prophet entkam. Hg. Göran Holming, Major a.D, o.J. (Diverse Aufsätze von Gerd Honsik aus den Schriften Der Babenberger und Halt)

Посилання[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Медіа[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

 1. а б The Arrest and Pending Extradition of Gerd Honsik
 2. Rechtsextreme Funktionäre, Aktivisten und Ideologen: H Documentation Centre of Austrian Resistance.
 3. Strache: "Ich kenne Herrn Honsik nicht" Österreichischer Rundfunk (ORF), 19 June 2008
 4. Stephen E. Atkins (2009). German Holocaust Deniers. Holocaust Denial as an International Movement. ABC-CLIO. с. 109–110. ISBN 0313345384.  Вказано більш, ніж один |isbn13= та |isbn= (довідка) Preview на Google Books.

Див. також[ред.ред. код]