Германія (алегорія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Германія
Зображення
CMNS: Германія у Вікісховищі
Картина Philipp Veit, 1848. Цей образ був колись над старим органом всередині Паульскірхе, де збирався Франкфуртський парламент з 1848 до 1849

Германія — національний алегоричний символ Німеччини, особливою популярністю користувався в XIX ст..

Образ Германії з'явився ще під час римських цезарів. На монетах Доміціана вона зображувалася з написом Germania capta («узята в полон Німеччина») з нагоди перемоги Риму над Хаттами). В Середні століття персоніфікована Німеччина стоїть поруч із фігурами Roma, Gallia und Sclavinia в евангеліарі Оттона III[1]

У першій половині XIX століття посилилися прагнення об'єднати роздроблену на безліч дрібних держав Німеччину в єдину державу. Це прагнення супроводжувалося зростанням націоналізму й знайшло своє відображення у всіх галузях мистецтва і культури.

Було створено безліч пам'ятників, що зображують Германію, найвідоміший з них — у парку Нідервальд під Рюдесхаймом (Niederwalddenkmal[de]).

Зображення[ред. | ред. код]

Алегорична Німеччина в більшості випадків зображується войовничою і сильною жінкою, схожою на Валькірію, певною дівою-войовницею. Тим самим вона стає персоніфікацією країни Німеччина і німецького націоналізму. З нею часто зображуються імперські клейноди, найчастіше імператорський меч та імперська корона.

Галерея[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Bayerische Staatsbibliothek, Clm 4453.