Герман Оберт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Герман Оберт у 1961 р.

Герман Оберт (народився 25 червня 1894 в Сібіу в Трансільванії, в наш час[Коли?] Румунія , помер 28 грудня 1989 в Нюрнберг, Німеччина) - австро-німецький фізик і винахідник, піонер ракетної техніки та космонавтики. Походив з родини трансільванських саксів.

Питанням розробки та розгортання ракет присвятив свою докторську дисертацію у 1922, але ця робота була відкинута як "занадто фантастична". У 1923 опублікував роботу Die Rakete zu den Planetenräumen ("Ракети до міжпланетного простору", у цій роботі зокрема була вперше висловлена ідея орбітального телескопу), і 1929 книги,Die Wege Zur Raumschiffahrt("Подорож у космос").

У 30-х роках XX століття, його помічником був Вернер фон Браун, з яким він співпрацював у будівництві балістичної ракети A4 (Фау-2) у Німеччині, і після війни в США в Хантсвіллі, Алабама.

У 1954 опублікував книгу,''Menschen im Weltraum ("Люди в просторі"), в якій викладено мету освоєння космічного простору: "Зробити доступними для життя будь-яке місце, де це можливо, щоб заповнити всі світи не заселені і дати мету життя кожній людині." Також опубліковано кілька книг Герман Оберта з філософії людини та її майбутнього.

Ім'ям Оберта названо кратер (60 км діаметром) на зворотній стороні Місяця. Також на його честь названо астероїд 9253 Оберт[1].

Література[ред.ред. код]

  • Heppenheimer T.A., Podbój kosmosu. Tajne epizody amerykańskich i radzieckich programów kosmicznych, Amber, Warszawa 1997.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Lutz D. Schmadel, International Astronomical Union Dictionary of Minor Planet Names. — 5-th Edition. — Berlin Heidelberg New-York : Springer-Verlag, 2003. — 992 с. — ISBN 3-540-00238-3.

Посилання[ред.ред. код]

http://commons.wikimedia.org/wiki/Hermann_Oberth