Герман фон Зальца

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герман фон Зальца
нім. Hermann von Salza
Герман фон Зальца
Герман фон Зальца
4-й Великий магістр Тевтонського ордену (1209 -1239)
Початок правління: 1209
Кінець правління: 20.3.1239

Попередник: Генріх фон Тунна
Наступник: Конрад Тюринзький

Дата народження: близько 1179
Місце народження: Бад-Лангензальца
Країна:
Дата смерті: 20 березня 1239(1239-03-20)
Місце смерті: Салерно
Поховання Апулія

Герман фон Зальца (нім. Hermann von Salza; близько 1179, Бад-Лангензальца — 20 березня 1239, Салерно) — великий магістр Тевтонського ордену (12091239).

Життєпис[ред. | ред. код]

Герман фон Зальца

Він був довіреною особою імператора Фрідріха II, а з 1222 — посередником між ним і Папою римським Григорієм IX. Папа теж цінував здібного лицаря, і Герман домігся того, що Тевтонський орден отримав такі ж привілеї, як старіші ордени Іоаннітів і Тамплієрів. Кожна зустріч Германа з Папою чи з імператором закінчувалося новими подарунками та привілеями для Ордену. У Папи він, перш за все, домігся рівного статусу Тевтонського ордену зі згаданими орденами і включення до його складу Лівонського ордену (1237), імператор подарував ордену Пруссію. Важливість ролі Германа як посередника між імператором і Папою підкреслює та обставина, що після його смерті папа Григорій IX та імператор Фрідріх II більше не знаходили спільної мови.

Герман фон Зальца був спритним і енергійним політиком. Розуміючи, що панування хрестоносців на Близькому Сході недовговічне, він зробив спроби створення орденської держави на європейському континенті. 1211 року він прийняв запрошення угорського короля Андраша II перебазувати основні сили Тевтонського ордену в Трансільванію в обмін на зобов'язання захищати угорські землі від набігів половців. Однак коли Герман фон Зальца підніс даровану йому Андрашем II угорську землю римському папі як лен, 1225 року король вигнав тевтонів з Угорщини.

Не минуло й року, як Герман фон Зальца уклав договір з польським князем Конрадом Мазовецьким. За договором, орден отримав Хелмнську землю в обмін на зобов'язання боротися з прусами. Так було покладено початок держави Тевтонського ордену у Східній Прибалтиці.

Див. також[ред. | ред. код]

Попередник:
Генріх фон Тунна
'Герман фон Зальца'

4-й Великий магістр Тевтонського ордену

1209 - 1239
Наступник:
Конрад Тюринзький